Elkızı: Ali gibi sevmek

Elkızı: Ali gibi sevmek
20 yıl… Birini kendinden çok sevmek ve bunu kendi içinde yaşamak… Her geçen gün daha da büyüyen bir aşkla… İşte tam olarak Ali Demir ‘in Ezo aşkı böyle bir şey.

Elkızı yayın hayatına başlayalı takip ettiğim bir diziydi ancak karakter gelişimini görebilmek adına daha yeni kaleme alabildim bu yazıyı. Baştan belirteyim dizide en sevdiğim karakter olur Ali… O sebeple bu yazıda kendisine bol bol övgüler sıralayacağım. Öyle güzel bir karakter ki bir izleyici olarak şüphesiz dizideki en güzel şey olur kendileri.

Çocukluk arkadaşıdır Ezo ve Ali… Daha beş yaşında Ezo’yu ister annesinden… O hep farkındadır Ezo’ya âşık olduğunun… Ezo ise onca sıkıntı arasında bunun farkına bile varamamıştır. Neyse ki izleyicileri mutlu eden şey gerçekleşir ve Ali sonunda aşkını itiraf eder… Bu öyle büyük bir aşktır ki Ali’nin de ifade ettiği gibi Ezo’nun saçındaki tek tel beyazın bile yerini biliyordur Ali.  Sonra öğreniyoruz ki sadece Ali değildir Ezo’yu çok iyi tanıyan… Ezo da en az onun kadar iyi tanıyordur Ali’yi… Öyle ki kendi içindeki duyguların farkına varmayan Ezo Ali’yi en iyi tanıyan kişidir. Bir tek Ali’nin duygularını bilmez, adını koyamaz… O da kendi duygularını bile adlandıramayan biri için normal gelir gözümüze… Çünkü onca sıkıntı içinde aşkın farkına varamaması olağan… Neyse ki yaşanan gelişmeler neticesinde Ali sonunda o güzel aşkı haykırır… Bilmediği şey ise bu aşkın karşılıksız olmadığıdır… Ezo kendini dinlediğinde içindeki kelebeklerin kanatlanmasına sebep olan kişinin Ali olduğunu anlar. Anlar ve biz izleyiciler bir huzura ereriz…  Tabi dizi bu… Mutluluğun yanında acı da olacak elbet… Nitekim güzel geçen 9. bölümün sonu üzer bizi… Ali için üzülürüz, onun için akar gözyaşları bu sefer… Haftaya yayınlanacak 10. bölüm şimdiden iple çekilmeye başlanmıştır.

Ali aşkını itiraf edebilmek dışında cesur, güvenilir, başarılı bir karakter... Kendi de diyor zaten, aşkını itiraf etme konusunda biraz korkmuş olduğunu ifade etmekten çekinmiyor. Neyse ki itiraf etti de hepimiz derin bir nefes aldık.

Ali’ye hayat veren Münir Can Cindoruk ve Sevda Erginci’nin uyumu ise çok iyi. Diziyi izlenebilir kılıyor bu ikilinin arasındaki kimya. Oyunculuklara gelince ikisi de deyim yerindeyse döktürüyor. Bu durum da görsel bir şölen vadediyor izleyiciye.

Sonuç olarak Elkızı hikâye gelişimiyle izleyiciyi memnun ederken, sonraki bölümler için umut veriyor. Her ne kadar bu yazıda Ali ve Ezo’dan bahsetmiş olsam da tüm oyuncu kadrosu başarıyla karakterlerine hayat veriyor. Bu da diziyi daha izlenilebilir kılıyor. 

Kısaca Elkızı’nın yeni bölümlerini heyecanla bekliyor izleyici. Dilerim uzun soluklu bir yapım olur. Zira Ali ve Ezo’yu daha çok izlemeyi çok isterim. Tüm ekibin başarısının daimi olması dileğiyle… 

Sevgiyle kalın.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER