Sen Çal Kapımı: Aşk insanın kendi içine yaptığı sancılı bir yolculuktur

Sen Çal Kapımı: Aşk insanın kendi içine yaptığı sancılı bir yolculuktur
Mantığın baz alındığı ilişkilerde kişiler kendilerine konforlu bir alan yaratırlar, bu konforlu alanlarda geçmişleriyle yüzleşmek, geçmişten kalan acı, özlem ve öfke gibi duygulara dokunmazlar. Sadece düzenli, sınırları belli konforlu bir alanda hayatı devam ettirmektir amaç. Eda Cenk için şöyle demişti ‘İyi, güvenilir ve düzgün’. Yani onun geçmişten gelen hiçbir yarasına, duygularına dokunmadan devam eden bir ilişki. Aynı Eda, Serkan’a Selin'in en çok nesini seviyorsun diye sorduğunda ''zekasını'' demesi gibi.. Oysa aşk dingin bir denizden çok, dalgalı bir deniz gibidir kayalara çarparak yontar onları. Bazen çok acımasız bir şekilde en derin yarandan kanatır seni, korunaklı hiç bir alanın yoktur. Kontrol edilemezdir. 

Hayatındaki her şeyi yönetmeyi ve kontrol etmeyi tercih eden, gücü elinde tutmayı seven bir Serkan için kaderi aşk gibi kontrol edilemez bir şeye bırakmak ve yaşamın ona ne getireceğini bilmeden beklemek çok kolay olmazdı, ki o da aşka müdahale etti ve ayrılmayı seçti. Tabii ki Serkan burada Eda’yı üzmemek için yapılması gerekeni yaptığını düşünüyor ama hayatın onun karşısına neden böyle bir tesadüf çıkardığını hiç düşünmedi bile. Oysa Eda’nın da dediği gibi hayatta başımıza gelen her şeyin bir sebebi vardır.
 
Öte taraftan ise geçmiş unutulmuyor, yaşananlar unutulsa bile bıraktığı duygular her zaman çok taze. Eda genel toplum normlarının dışında olan, kendisinin de dediği gibi kimse ona ne yapması gerektiğini söylemediği için kendi kendini yetiştirmiş biri. Aklına estiğini değil aslında içinden geleni yapıyor, anne ve babasının öğrettiği doğruları ve yanlışları yok, bir kalıp içinde yaşamıyor. Anne ve babası kaybetmesinin acısını kendine daha sevgi dolu bir dünya kurarak atlatmaya çalışmış. Ama yasını babaannesine öfkelenerek tutuyor. Anne ve babası kaybetmesinin bir suçlusu olması gerekiyor ve Eda için bu babaannesi. Bu da Eda’nın karanlık tarafı aslında, hiç yüzleşmek istemediği, konuşmaktan kaçındığı noktası. Ama aşk için dokunulmaz noktalar yoktur ve şimdi aşk Eda’yı en zayıf tarafından vurdu.
 
''Yüreğinizin unuttuğunuz yerleriyle yeniden karşılaşmak kolay değildir. Kolay değildir bunlarla baş etmek, uğruna içinizi öldürmek. Bunlar zaman alır.'' (Murathan Mungan, Yaz Geçer)
 
Ama başta da dediğim gibi, aşk insanın kendi içine yaptığı sancılı bir yolculuktur ve bu yolculukta her ikisi de değişecek ve dönüşecekler. Ve bu tabii ki çok ağrılı olacak ve ben en sonunda ikisinin de aşka ve birbirlerine sığınacağına inanıyorum. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER