Reyting Analizi: Gülse Birsel'in Jet Sosyete'si zirvede başladı ama...

Reyting Analizi: Gülse Birsel'in Jet Sosyete'si zirvede başladı ama...
Dün akşam Jet Sosyete adında BKM yapımı bir sitcom (Situation Comedy) ile ekrana dönen Gülse Birsel'in seyirci nazarındaki kredisinin bu sabah izlenme listesinde aldığı sonuçla sağlaması yapıldı. Seyirci Jet Sosyete'yi izlemiş. Star Tv dün gece seyirciyi ekran başına toplamayı başarmış. 20:00'de yayına girip, 22:15'te yayından çıkan dizi Total'de 5.89 reyting, 12.37 share; AB'de 10.31 reyting, 22.26 share ve 20+ABC1'de 9.06 reyting, 18.95 share alarak zirveye yerleşti. Bütün ekibin ellerine sağlık. Bu cepte!

Gülse Birsel geçmişte kült olmuş, sokağın alışkanlıklarına etki etmiş, kalabalıkların konuşma şeklini değiştirmiş bir içerik üreticisi ve son filmi Aile Arasında 5 milyon izlendi. Seyirci bir süredir birbirinin benzeri işleri izlemekten sıkıldı, alternatif arıyor ve proje geçen yılın birincisi olmuş yani çok izlenen bir kanalda yayına çıkıyor. Bu bilgiler ışığında aldığı sonucu şaşkınlıkla karşılamak abesle iştigal olur. Zira ilk bölüm bu sonucu almasaydı işte asıl o zaman karaları bağlamak gerekirdi. Lakin izlenme performansını alkışlarken Jet Sosyete'nin ilk bölümünün vasat olduğunu da söylemek lazım. Işık, dekor, reji ve şakalar açısından sıkıntılı bir bölümdü. Çok deneyimli oyuncuların komedi zamanlaması kaydı. Şakalar gerektiği gibi satılamadı; dekor ve ışık yordu, öne çıkan tipler eski göründü vs, vs.. Umarız, elde daha iyi bölümler vardır ve Jet Sosyete'nin bu başarısı devamlılık arz eder. Ve umarız, Jet sosyete son beş yıldır trajedi pornosu arenasına dönmüş televizyon için tıpkı Ufak Tefek Cinayetler, İstanbullu Gelin ve benzerleri gibi hikaye bağlamında daha yumuşak ilerlemeyi seçen işlerle birlikte içerik üreticileri ve dahi tüketicileri için alternatif bir umut ışığı olur. 

Haftalardır pazar akşamlarını lider bitiren Fox Türkiye'nin askeri draması Savaşçı Total'de liderliği yine kimseye kaptırmamış. Dün gece 8.31 reyting, 17.71 share alan dizi Ab ve 20+ABC1'de üçüncü oldu. Dün gece ilk konseyi düzenlenen Tv8 formatı Survivor All Star ise Total'de 7.45 reyting, 15.51 share alarak her üç kategoride de ikinci oldu. Süreç Film'in Atv için hazırladığı Cennetin Gözyaşları da pazar akşamında direnmeye devam ediyor. Drama dün gece Total'de 5.57 reyting, 11.95 share alarak dördüncü; AB'de 7'nci ve 20+ABC1'de 5'inci oldu. Listede görünmeyen futbol maçı yayınına kaçan erkek seyircinin de yokluğunun etkisini unutmamak lazım elbette..

Jet Sosyete'den en çok etkilenen Kanal D'nin sitcom'dan dönüşen dramedisi(!)Çocuklar Duymasın olmuş. Kanal dün akşam Jet Sosyete'ye ortalama 2 reyting (AB ve 20+ABC1 kategorilerinde) kaptırmış gibi görünüyor. TRT1'de yayınlanan ES Film projesi Aslan Ailem ise AB'de dokuzuncu olmuş. Dün akşam Jet Sosyete'nin tekrarları da gayet iyi sonuç almış. Çarşamba akşamının dengesini bozan atv draması Sen Anlat Karadeniz de gündüz yayınlanan tekrar gösterimiyle kanalı Total'de ilk 10'a sokmayı başarmış. Dün akşamı Yabancı Film ile geçiştiren Show Tv ise Ana Haber dışında prime time'da ilk 10'a girememiş. 

Yılın ikinci ayının da sonuna doğru ilerliyoruz. 24 Şubat'ta Fox Türkiye'de NTC yapımı Adı Zehra; 28 Şubat'ta ise Star Tv'nin mini dizisi Börü yayına girecek. Kanal D, Pastel Film projesi İnsanlık Suçu'nu Şubat'ta yayına girmeyi planlıyordu. Mehmed: Bir Cihan Fatihi'nin ilk bölümü yayına hazır ancak dönem dramasında yayına stoksuz çıkmak pek mantıklı olmayacağı için dizinin Mart ortası ya da sonu gibi yayına çıkması daha makul görünüyor. Kanal aynı zamanda Çarşamba akşamı yayın almayı planladığı Pop Star Alaturka'nın da seçmelerini başlattı.  Show Tv'de Ortaks'ın hazırladığı Servet var. Atv'de de Masum Değiliz ve 8. Gün yayına hazırlanıyor. Bakalım; Sen Anlat Karadeniz ve Jet Sosyete'nin listedeki bu keskin çıkışları kanalların Şubat karnesini nasıl etkileyecek? 

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER