Çoban Yıldızı Total'de lider; Ölene Kadar düşmeye devam ediyor

Çoban Yıldızı Total'de lider; Ölene Kadar düşmeye devam ediyor
Dün gecenin lideri UEFA Kupa maçı oldu. TRT 1'de yayınlanan ve her üç kategoride de lider olan maç, Total'de 29.04 share; AB'de 36.86 share ve 20+ ABC1'de 34.08 share aldı.

Fox Türkiye'nin geçen hafta yayına sürdüğü draması Çoban Yıldızı, Total'deki açılış başarısını ikinci bölümde de devam ettirdi. Dizi 6.67 reyting, 15.44 share alarak Total'de maçın ardından ikinci oldu. Ab'de aldığı oranlarla kanalı ilk 10'da tutmayı başaran dizi 20+ABC1'de 4.71 reyting, 11.00 share alarak altıncı oldu. Çoban Yıldızı, Total performansıyla kanal için her anlamda cankurtaran simidi oldu.

Perşembe akşamında AB kategorisinde savaş iki kanal arasında sürüyor. Star TV'de yayınlanan Cesur ve Güzel ile Kanal D'nin dönem draması Vatanım Sensin. Ece Yörenç'in senaryosunu kaleme aldığı Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün'ün başrollerini paylaştığı Cesur ve Güzel dün gece maç yayınından olumlu ya da olumsuz etkilenmişe benzemiyor. Genel istatistiklere bakılınca futbol yayını televizyonda kadın seyircisi olan işleri daima olumlu etkiler ve izlenme oranlarının yükselmesini sağlar. Dizi dün gece AB'de 7.94 reyting, 19.16 share alarak üçüncü oldu. 

Kanal D'yi perşembe akşamı listede liderliğe taşıyan Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Okan Yalabık gibi dev isimleri bünyesinde barındıran dönem draması Vatanım Sensin, Total'de Çoban Yıldızı'nın ardından üçüncü oldu. Dün gece18. bölümü yayınlanan dizi AB'de 9.29 reyting, 22.05 share; 20+ABC1'de ise 8.28 reyting, 18.80 share alarak maçın ardından ikinci oldu.

Atv'nin en zayıf halkası olan Ölene Kadar ise istikrarlı olarak düşmeye devam ediyor. Dizi, Total'de 2.05 reyting, 4.69 share; AB'de 1.94 reyting, 4.59 share ve 20+ABC1'de 2.19 reyting, 4.94 share alarak kategoride 22'nci oldu. Listede düşmeye devam ederse dizinin 13 bölüm ya da en fazla 18 bölüm ekranda kalmayı başarabilir. Bunu da serinin olası yurt dışı satışlarının performansı sağlayacaktır.

Tv8'in gittikçe seyirci yitiren ve yüzünü eskiten yarışma formatı O Ses Türkiye canlı final düellolarına başladı ama format listede pek bir başarı sağlayamıyor. Format dün gece 3.14 reyting, 8.06 share aldı. AB'de 3.23 reyting, 8.43 share alan format 7'nci olarak kanalı ilk 10'da tutmayı başardı.

Show Tv'nin final kararı alan draması Cesur Yürek, dün gece 3.21 reyting ve 7.42 share alarak 11'inci oldu.

Müge Anlı ile Tatlı Sert uzun zamandır gündüz kuşağının en çok izlenen formatı. Yapım çok vurucu bir konu yakaladığı zaman listede PT dizilerini de geçtiğine çok zaman şahit olduk. Nitekim format dün gece yine yayınlanan bütün dizilerden fazla share oranlarına ulaştı. Artık oturmuş kadrosu ve Müge Anlı'nın yarattığı karakterin karizması sebebiyle daha çok uzun yıllar, -Müge Anlı sıkılana kadar- bu program zirvede kalmaya devam edecektir.

Fakat ATV'nin karşısına program koyup seyirci toplayana da kadar arkasında duran iki kanal gündüz kuşağından pay almaya başladı. Çok düşük izlenme oranlarıyla başlayan, ama vurucu bir hikaye yakalayarak seyircisini kendine bağlayan Fox Türkiye'de yayınlanan Kaybolan Çiçekler yükselişine devam ediyor, edecektir de. Tempoyu düşürmeyecek güçte hikayeler bulmaya devam etmeleri lazım. Show TV'deki Zahide Yetiş'le de çıkarttığı uzman konuklar, tempolu ve temiz konu işleyiş tarzı ve Yetiş'in artık kadınlarda önemli ve güvenilir bir sunucu olarak karşılık bulmaya başlamasıyla sonuçlarını iyiye götüren programlar arasında yerini almaya başladı.

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER