Beni Affet, yeni sezona hazır!

Beni Affet, yeni sezona hazır!

Star TV’nin beş sezondur devam eden, günlük TV dizileri arasında en istikrarlı olan ve yalnızca Facebook fan sayısı 174 bin olan dizisi Beni Affet yeni sezon çekimlerine gümbür gümbür başladı. Dizide bu sezon, yıllarca Kemal karakteriyle izleyicinin kalbine taht kurmuş Mert Altınışık’ın ayrılmasını takiben, izleyicileri yeni sürprizler ve yeni yüzler bekliyor. Diziye yeni eklenen gizemli oyuncunun acaba Bahar’la nasıl bir bağı var? Neriman Hanım Kader ve oğlu Mahir’e daha nasıl sinsi planlar hazırlıyor? Sevgi hanım nasıl kurtulacak? Cüneyt Feride’yi cezaevinden çıkartabilecek mi ve Sedat tüm bunlar karşısında nasıl bir kimliğe bürünecek? İşte tüm bu soruların ve daha fazlasının yanıtı için 19 Eylül’e geri sayım başladı. Şimdiden söyleyeyim, hayal kırıklıklarınızdan fazlasıyla yeni hayaller üretebileceğiniz bir kurgu geldiğini hissediyorum… Hayat böyle bir şey, yeni başlangıçlar için bazı şeylerin sonlanması gerekir ama bu geride kalanların aynı büyüyü ekrana taşıyamayacağı anlamına gelmez. Bazen de en sihirli dokunuşlar, en beklenmedik finallerden sonra gelir!

Bu arada, dizinin yayın saati ile ilgili hayranlarını çok üzen bir gelişme yaşandı. Beş sezondur aynı saatte akşamüzeri izleyenlerle buluşan Beni Affet, kanala yeni transfer olan bir programın bu saate alınması nedeniyle bu sezon saat 15.30’da yayınlanacak.

Hayranları “Biz 5 yıldır hep 17.00’de izliyoruz bu diziyi. Saat 3 çok erken,  şimdi bu program için saatini değiştirdiler. Zaten Star Tv bu diziyi hiç önemsemiyor, diziye üvey evlat gibi davranıyorlar. Biz fanlar olarak Star TV’ye ulaşmak istiyoruz. Bizler çalışıyoruz, nasıl izleyeceğiz? Büyük haksızlık yapıyorlar! Yayınladığı programlar Star TV’ye beş yıldır reyting kazandırdysa bunda Beni Affet’inde payı var.  Biz fanlar olarak bu duruma tepkiliyiz. Beni Affet’i eski saatine istiyoruz. Ailece oturup izlediğimiz bir dizimiz vardı onu da mahvetmesinler lütfen, sesimize kulak versinler.” diyorlar.

Yalnızca resmi Facebook fan sayfasında bile 174 binden fazla takipçisi olan ve beş sezondur aynı saatte devam eden bir dizinin, üstelik de ana mesajı “aşkın ve iyiliğin saf gücü” olan, toplumun farklı kesimlerinden genç, yaşlı, çocuk, büyük demeden farklı bireylerin izleyebildiği bir dizinin evlilik programıyla takas edilmesi yalnızca pazarlamacı gözüyle değil, aynı zamanda bir yazar gözüyle baktığımda da çok doğru değil aslında…  Diziler topluma ayna tutan ve verdiği mesajlarla farklı kesimleri içine çekebilen programlardır. Özellikle akşamüzeri saatleri, farklı sosyo kültürel kesimden pek çok çalışan bireyin daha fazla ekran karşısına geçebildiği, bazen günün stresini atmak bazen de sevdiği bir şeyle vakit geçirmek için çeşitli programlara göz attığı saatlerdir. Beni Affet gerek verdiği mesajlar, gerekse oyuncu kadrosu ile seçkin ve kaliteli bir dizi olarak, aynı saatte izleyiciyle buluşmayı hak ediyordu bence. Bu durum kanalın amacı bu olmasa bile, dizinin reytingini yapımcı, yönetmen veya senaristlerinin hatası olmayan nedenlerle aşağıya çekebilir ve bu böyle bir program için üzücü olur… Keşke izleyicilerin sesi kanala ulaşsa ve yeniden bir düzenleme yapılabilse, ama her ne koşulda olursa olsun, Beni Affet’in seçilmiş kamera arkası ekibi ve oyuncularıyla, bu sezonda büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum.
Şeyma Korkmaz, Murat Danacı, Gaye Turgut Evin, Deniz Evin, Gökberk Yıldırım, Ötüken Hürmüzlü, Zeynep Yasa, Ceren Yalazoğlu Karakoç, Serkan Tınmaz, Nusret Şenay ve Ulviye Karaca gibi çok değerli tiyatro sanatçılarının yer aldığı Beni Affet, pek çok diziye gerek kurgusu, gerek başarılı ve içinde açık bulundurmayan senaryosu ile fark atabilecek kadar güçlü bir dizi. İnanıyorum ki, bu sezonda da başarıyla yürütülen bu güzel iş yeni hayranlarla zenginleşmeye devam edecek.

Dizinin yönetmeni Bergüzar Demiroğlu setten paylaştığı yeni sezon çekimlerinin görüntüsüyle birlikte izleyicilere şöyle sesleniyor:

Geçen 5 sezon boyunca bizimle birlikte oldukları için herkese teşekkür ediyoruz, evet 6. Sezonumuza yeniliklerle başlıyoruz ve ne olursa olsun yine bizi yalnız bırakmayacaklarını biliyoruz.”
Eylül ya da Ekim ayları içinde setlerine konuk olacağım bu güzel ekibin yeni sezonda da yolları, şansları açık olsun! Bu arada dizinin hayranları için bir de dipnot: Yayın saatinde herhangi bir değişiklik olmaması durumunda, benim gibi bir çalışan olarak diziyi Youtube kanalından veya Star Tv’nin web sayfasından da takip edebilirsiniz; ben tüm bu yazıları böyle yazıyorum J

Beni Affet ekibinin 6. Sezonda anlatacakları nice güzel, sihirli hikayede karşılaşmak üzere…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER