Küçük hayvanların “Gizli Krallıklar”ı BBC Earth’te!

Küçük hayvanların “Gizli Krallıklar”ı BBC Earth’te!
BBC’nin Doğa Tarihi Departmanı’nın yeni belgesel dizisi Gizli Krallıklar, 22 Kasım Pazar günü saat 17:15’te BBC Earth’te prömiyer yaptı. Kanada sincabından çöllerde yaşayan “akrep fareleri”ne, bokböceğinden Doğu Afrika’nın fil farelerine kadar dünyamızın ufak tefek hayvanlarını ve onların heyecan dolu hayatlarını anlatan belgeselin ilk bölümünün tekrarı 28 Kasım Cumartesi günü saat 08:40’ta ve 17:20’de, 29 Kasım Pazar günü ise saat 00:30’da, 07:25’te ve 12:00’de yayınlanacak. Gizli Krallıklar’ın ikinci bölümü ise 29 Kasım Pazar günü 17:20’de ekranlara gelecek.

Hepsi 30 santimetreden küçük olsa da, bu süper kahramanlar boylarından büyük zorluklarla başa çıkıyor. Sincaplar, fil fareleri, ipek maymunları ve hatta devasa gergedan böcekleri; hepsinin karşılaştığı dertler farklı. Bu hayvanlar kadar küçük olunca, yağmur damlaları göktaşına, en hafif rüzgarlar kasırgaya dönüşüyor.

Yeryüzünün en görkemli köşelerinde; savanlar, çöller, balta girmemiş ormanlar, Tokyo ve Rio de Janeiro gibi kentlerde çekilen dizi gezegenimize yeni ve farklı bir açıdan bakıyor. Bu küçük hayvanların yaşadığı zorluklar olağanüstü ve düşmanları devasa boyutta, ama buldukları çözümler de bir o kadar yaratıcı.

Gizli Krallıklar, bildik doğal yaşam belgesel dizilerden farklı. Canlıların davranışları üzerine kurulu yapımda birçok farklı çekim tekniğinden ve bu hayvanların perspektifini ve yaşamlarındaki dinamizmi yansıtabilmek için hikaye kurgularından yararlanıldı.
Bu sıra dışı bakış açısını yakalamak için kullanılan teknikleri merak edenler de sorularının yanıtlarını “kamera arkası”nda bulabiliyor. Sahne küçük canlıların!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER