Feud: Capote vs. The Swans, 31 Ocak'ta izleyiciyle buluşuyor

Feud: Capote vs. The Swans, 31 Ocak'ta izleyiciyle buluşuyor
FX
Feud dizisinin "Capote vs. The Swans" adlı 2. sezonu 31 Ocak'ta FX'te izleyiciyle buluşuyor.

Ryan Murphy imzalı dizi, ilk sezonuyla Mart 2017'de ekrana geldi ve "Bette and Joan" adlı sezonda Bette Davis (Susan Sarandon) ile Joan Crawford (Jessica Lange) arasındaki anlaşmazlık anlatıldı. İlk sezondan yaklaşık beş yıl sonra duyurulan 2. sezon, yazar Truman Capote'yi ve kadın arkadaşlarına olan ihanetini konu alıyor.

1965'te "La Côte Basque" adlı kısa bir hikaye yayımlayan Capote, yakın arkadaşlarına ve sırdaşlarına ana karakterler halinde yer verdi; onların pek çok sırrını ve skandalını anlattı. Capote her ne kadar kimlikleri gizlese de hikayedeki kadınlar baskıdan sonra onunla iletişimi kestiler ve geniş yankı uyandıran hikaye büyük tepki çekti.

Capote'yi sezonda Tom Hollander canlandırıyor.  Feud'ün 2. sezonunda Diane Lane (Nancy “Slim” Keith), Calista Flockhart (Lee Radziwill), Naomi Watts (Barbara “Babe” Paley), Chloë Sevigny (C.Z. Guest), Demi Moore (Ann Woodward) ve Molly Ringwald (Joanne Carson) da rol alıyor. Ayrıca Jessica Lange'in de sezonda olması bekleniyor.

8 bölümlük sezonu Gus Van Sant (Good Will Hunting, Milk) yönetti. Jon Robin Baitz (Brothers & Sisters) senaryoyu kaleme aldı ve showrunner olarak görev aldı. 20th Television yapımını üstlendi. Sezon, Laurence Leamer'in 2021'de piyasaya çıkan "Capote’s Women: A True Story of Love, Betrayal, and a Swan Song for an Era" adlı kitabından esinlenilerek hazırlandı.

,
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER