The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın 2. sezonuna üç yeni oyuncu katıldı

The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın 2. sezonuna üç yeni oyuncu katıldı
Ciarán Hinds, Rory Kinnear

Dünya çapında 100 milyondan fazla kişi tarafından izlenen ve ilk sezonunda Prime Video’nun her bölgede en iyi Orijinal dizisi olarak benzeri görülmemiş bir başarı yakalayan The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın (Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri) ikinci sezonuna, ünlü oyuncular Ciarán Hinds, Rory Kinnear ve Tanya Moodie’nin kadroya katıldığı duyuruldu. 

CIARÁN HINDS

Kenneth Branagh’ın yönettiği Belfast filmindeki “Pop” performansıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar ve BAFTA adayı sevilen aktör Ciarán Hinds, hem sahnede hem sinemada parlak bir kariyere sahip. Steven Spielberg’in Munich, Martin Scorsese’nin Silence, ayrıca There Will be Blood, Road to Perdition, Harry Potter and the Deathly Hallows, Tinker Tailor Soldier Spy, In Bruges, The Phantom of the OperaThe CookThe Thief, His Wife & Her Lover, Persuasion, First Man, Amazing Grace ve Zack Snyder’s Justice League gibi filmlerde rol alan Hinds, The Eclipse filmindeki rolüyle Tribeca Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Ayrıca Frozen ve Frozen II animasyon filmlerinde Trol Kral “Grand Pabbie” karakterini seslendirdi. 

Televizyon izleyicileri Hinds’ı Game of Thrones (HBO) dizisindeki “Mance Rayder” ve Rome (HBO) dizisindeki “Julius Caesar” rollerinin yanı sıra The English (BBC/Prime Video), Ivanhoe (A&E), Above Suspicion (ITV), Political Animals (ABD) ve Prime Suspect 3 (ITV) dizilerinden tanıyor. Hinds son olarak The Dry (BritBox) adlı komedi-drama dizisi rol aldı.

Hinds’in rol aldığı tiyatro oyunları arasında Uncle Vanya, Translations, The Girl from the North Country, Hamlet, Cat on a Hot Tin Roof, Burnt by the Sun, Closer, The Seafarer ve daha pek çok eser yer alıyor. Peter Brooks ile birlikte The Mahabharata oyunu için dünya turuna çıkan Hinds, Royal Shakespeare Company, Royal Court, Donmar Warehouse ve National Theatre gibi tiyatrolarda başrol oynadı.

RORY KINNEAR

Ödüllü İngiliz aktör Rory Kinnear özellikle James Bond serisinin Quantum of SolaceSkyfall ve Spectre filmlerindeki “Bill Tanner” rolüyle tanınıyor. Kinnear bir süre önce Cannes Film Festivali’nde prömiyeri yapılan Alex Garland’ın Men filmindeki rolüyle BIFA ödülüne aday gösterildi. Kinnear’ın son zamanlarda rol aldığı filmler arasında Bank of Dave, Mike Leigh’in yönettiği Peterloo, Broken (BIFA’da En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandı) ile Oscar ve BAFTA adayı The Imitation Game sayılabilir. Kinnear ayrıca Inside No. 9 (BBC), Penny Dreadful (Sky Atlantic), Southcliffe (Channel 4, BAFTA’da En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu adayı oldu) Charlie Brooker imzalı Black Mirror (Channel 4) ve başrolü oynadığı Lucan (ITV) gibi TV dizilerinde rol aldı. Son olarak Taika Waititi’nin Our Flag Means Death (HBO Max) adlı dizisinde oynadı. 

Kinnear’ın tiyatro oyunculuğuyla da büyük beğeni topluyor. Kinnear, Measure for Measure (Almeida Theatre) ve Hamlet’teki (National Theatre) performanslarıyla 2010 yılında Evening Standard Tiyatro Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü, 2013’te Othello’daki (National Theatre) “Iago” performansıyla hem aynı ödülü hem En İyi Erkek Oyuncu dalında Olivier Ödülünü aldı. 2008 yılında The Man of Mode oyunundaki “Sir Fopling Flutter” rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Kinnear, daha önce de Hamlet ve Burnt by the Sun oyunlarındaki performanslarıyla da aynı ödüle aday gösterildi. Bir süre önce Donmar Warehouse sahnesinde Force Majeure oyununda rol alan Kinnear, 2013 yılında kaleme aldığı The Herd adlı ilk tiyatro oyunuyla da bir ödül kazandı. Bir English National Opera prodüksiyonu olan The Winter’s Tale ile 2017 yılında ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturdu.

TANYA MOODIE

Tanınmış İngiliz aktris Tanya Moodie, Motherland (BBC) adlı komedi dizisindeki “Meg” rolüyle Royal Television Society tarafından Çıkış Yapan Sanatçı ödülüne layık bulundu. Neil Gaiman’ın Neverwhere (BBC) eserinden uyarlanan mini TV dizisinde “Hunter” karakterini canlandıran Moodie, Tin Star (Sky Atlantic), A Discovery of Witches (Sky One), The Man Who Fell to Earth ( Showtime) ve Sherlock (BBC) dahil pek çok dizide rol aldı.

Moodie’nin yakın tarihli film rolleri arasında J.J. Abrams’ın Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker’da “General Parnadee” karakteri ile Sam Mendes’in Empire of Light filmindeki “Delia” karakteri yer alıyor.

Moodie’nin tiyatro kariyerinde Intimate Apparel ve The House That Will Not Stand oyunlarındaki rolleriyle bağlantılı Tiyatroda Üstün Başarı dalında iki Olivier ödülü adaylığı bulunuyor. Royal Shakespeare Company için Simon Godwin prodüksiyonu Hamlet’te “Gertrude”u oynayan Moodie, August Wilson’ın yönettiği Fences adlı West End prodüksiyonunda Lenny Henry’nin karşısındaki “Rose” performansıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında WhatsOnStage Ödülüne aday gösterildi. Trouble in Mind oyunundaki rolüyle Birleşik Krallık Tiyatro Ödüllerinde En İyi Performans dalında, London Evening Standard Tiyatro Ödülleri ve Birleşik Krallık Tiyatro Ödüllerinde ayrıca En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. Eğitimini Londra’daki Royal Academy of Dramatic Arts’ta tamamlayan Moodie, daha sonra aynı okulda yardımcı öğretmen ve konsey üyesi olarak görev yaptı.


The Rings of Power Hakkında:

The Rings of Power (Güç Yüzükleri) Orta Dünya’nın İkinci Çağı’ndan kahramanlık efsanelerini ilk kez ekranlara getiriyor. J.R.R. Tolkien’in The Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi kitaplarındaki olaylardan binlerce yıl öncesini anlatan epik dram, izleyicileri büyük güçlerin doğduğu, krallıkların yükselip yıkıldığı, beklenmedik kahramanların sınandığı, umudun en ince pamuk ipliklerine bağlı olduğu ve Tolkien’in kaleminden çıkan en kötü karakterin tüm dünyayı karanlığa gömmekle tehdit ettiği bir çağa geri götürüyor. Nispeten barışın hüküm sürdüğü bir zamanda başlayan dizinin kadrosunda rol alan hem önceki sezondan hem yeni oyuncular Orta Dünya’da uzun zamandır korkuyla beklenen kötülüğün yeniden ortaya çıkışıyla mücadele ediyor. Bu krallıklar ve karakterler Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden elf başkenti Lindon’un görkemli ormanlarına nefes kesici ada krallığı Númenor’dan haritanın en ücra köşelerine kadar kendilerinden sonra da uzun süre yaşayacak miraslar bırakacak. 

The Rings of Power ilk sezonunda benzeri görülmemiş bir başarı yakaladı ve şimdiye dek dünya çapında 100 milyonu aşkın kişi tarafından 24 milyar dakikadan fazla izlendi. Merakla beklenen dizi, ilk gününde dünya çapında 25 milyondan fazla izleyici çekerek Prime Video tarihindeki en büyük prömiyeri yaptı ve ayrıca açılış hafta sonunda Nielsen’in genel yayın listesine 1 numaradan girdi. En fazla izleyici sayısıyla tüm Prime Video rekorlarını kıran dizi lansman süresinde dünya çapında önceki tüm içeriklerden daha fazla Prime aboneliği yarattı. The Rings of Power Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifi ve Latin Amerika dahil her bölgede ve dünyanın geri kalanında en iyi orijinal dizi oldu. Küresel ölçekte kült bir an yaratan sezon finali, #TheRingsofPower dahil çeşitli dizi temalı hashtag ile Twitter’da 27 ülkede hafta sonu boyunca toplamda 426 saatten fazla trend topic oldu. 

İkinci sezonunun yapımını, dizinin yaratıcıları ve yönetici prodüktörleri J.D. Payne ve Patrick McKay üstleniyor. Diğer yönetici prodüktörler olarak Lindsey Weber, Callum Greene, Justin Doble, Jason Cahill ve Gennifer Hutchinson ile eş yönetici prodüktör Charlotte Brandström ve yapımcılar olarak Kate Hazell ve Helen Shang ile eş yapımcılar Andrew Lee, Matthew Penry-Davey ve Clare Buxton da dizide görev alıyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER