Dilek Taşı dizisinin ilk bölümünde sürpriz bir isim dikkat çekti!

Dilek Taşı dizisinin ilk bölümünde sürpriz bir isim dikkat çekti!
Kanal D’nin yeni dizisi Dilek Taşı, izleyenleri gözyaşına boğdu. Dizinin hapishane sahnelerinde ‘kurtarıcı’ rolüyle ortaya çıkan bir karakter dikkat çekti. Eşinin ameliyat olabilmesi için para bulmaya çalışırken cezaevine düşen Mustafa’nın, “Yılmaz Abi” diye hitap ettiği kişinin gerçek hayatta kim merak konusu oldu.

Peki, Yılmaz Abi aslında Yılmaz Güney mi?

12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra yaşananları eksenine alarak sezona merhaba diyen Dilek Taşı, izleyenlerden tam not aldı. Yayınlandığı ilk bölümünde zirveye yerleşen bir dönem dizisi Dilek Taşı’daki bazı sahneler ise yürekleri dağladı.
 
Yapımını Pastel Film, yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün üstlendiği dizinin başrollerini Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay’ın paylaşıyor. Usta oyuncu Perihan Savaş’ın ise “Macide” karakteriyle yer aldığı dizinin bazı sahneleri merak uyandırdı.
 
Yılmaz Güney’e saygı duruşu mu?
 
Sinema filmlerini aratmayan güçlü prodüksiyonu ile göz dolduran Dilek Taşı’nın yayınlanan birinci bölümünde izleyiciler bir sürprizle karşılaştı. Salih Bademci’nin canlandırdığı Mustafa’yı hapishane revirinde ziyaret edip ona sahip çıkan “Yılmaz Abi” karakteri dikkatlerden kaçmadı. Yılmaz karakterinin Yılmaz Güney olup olmadığı ise büyük merak konusu oldu. Mustafa’nın kurtarıcısı Yılmaz’ın kim olduğu gece boyunca sosyal medyada da tartışıldı. İzleyiciler, “Yılmaz Abi aslında Yılmaz Güney mi?” sorusunun cevabını beklerken kanal yönetimi ya da yapımcı firmadan herhangi bir açıklama yapılmadı. Yılmaz Abi karakterinin Yılmaz Güney olup olmadığı sorusunun 2. bölümde cevap bulması bekleniyor.
 
Dilek Taşı’nın başrollerini Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay paylaşıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise; Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Elif Doğan, Çiçek Dilligil, Engin Yüksel, Afra Karagöz gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Altan Dönmez oturuyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER