tabii’nin orijinal dizisi #Adalett 7 Ağustos Pazartesi günü final yapıyor!

tabii’nin orijinal dizisi #Adalett 7 Ağustos Pazartesi günü final yapıyor!
TRT uluslararası dijital platformu tabii’nin orijinal dizisi #Adalett 10. bölümüyle final yapıyor.

İzleyiciler bu son bölümde, kızı Müjde’yi kaybeden Selim ile Komiser Kadir arasındaki kedi-fare oyununa dönen kovalamaca nasıl sona erecek, asıl suçlu kim gibi soruların cevabını bulacak. 

#Adalett nefeslerin tutulduğu dizi finaliyle 7 Ağustos Pazartesi günü tabii’de olacak.  
 
Yayınlanmaya başladığı ilk günden beri izleyiciyi ekran karşısına kilitleyen tabii orijinal yapımı #Adalett dizisi 10. bölümüyle dizi finali yaparken dünyanın sayılı siber güvenlik uzmanlarından Selim tarafından kurulan planı çözmeye ve yapbozun eksik parçalarını tamamlamaya çalışan Komiser Kadir ve ekibine yine büyük iş düşecek.  

Yönetmenliğini Emre Kavuk’un yaptığı senaryosunu ise Ümit Cihan Canpolat’ın kaleme aldığı dizide usta oyuncular Yurdaer Okur (Selim) ve Burak Sergen (Kadir) farklı geçmişlere sahip iki babayı canlandırıyor. İşinde oldukça başarılı olan Selim hayatını ailesine ve bilhassa kızına adamışken eski kafalı biri olan Kadir suçluların peşine düşerken ailesini boşlamış ve eşiyle ayrılma noktasına gelmiştir. Aralarındaki kovalamaca sürdükçe kızını kimselerle paylaşamayan Kadir'in cinayetin çözülmesine yönelik vicdan muhasebeleri de artar: "Ya Müjde'nin yerinde benim kızım olsaydı?" 

Genel konusu itibarıyla #Adalett: O vakte kadar mazbut bir insan olan Selim’in hayatı kızı Müjde’nin ölüm haberini almasıyla tamamen değişir. Kızının ölümüne sebep olan ve failleri bulunamayan olayı aydınlatmak için kendi araştırmasını yapar ve suçluların peşine düşer. Bunu yaparken modern teknoloji ve sosyal medyanın gücünü kullanarak canlı yayınlar gerçekleştirir. Failleri sorgularken asıl suçluyu belirleme kararını bu yayınları izleyen ve birer jüri haline getirdiği insanlara bırakır. Kadir ise bu yayınlar aracılığıyla işin gerçek boyutunun farkına varır ve bu gizemli adamı yakalamak için harekete geçer. Oysa Selim her türlü ihtimale karşı oldukça titiz bir hazırlık yapmıştır. Selim'in, kendisini yakalaması için Kadir'e verdiği ipuçlarıyla, ikili arasında bir kedi-fare oyunu başlar. Bölümler ilerledikçe Selim’in etrafındaki çember Kadir ve ekibinin gayretleriyle daralır.  Bu polisiyenin nefes kesen sezon finalinde yer yer kendisini bir diğerinin yerine koyan bu iki baba arasındaki mücadele nereye varacak, asıl suçlu kim, ekranlardan izlediğimiz “reality şovlar” ne kadar “gerçek”, sosyal medyada yapılan yorumlar ne kadar haklı, gibi soruların da cevabı aranacak. 

#Adalett dizi finaliyle 7 Ağustos Pazartesi günü tabii’de. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER