Alien'ın dizi versiyonunun başrol oyuncuları belli oldu

Alien'ın dizi versiyonunun başrol oyuncuları belli oldu
Far Out / Josh Shinner
Alien film serisinin dizi versiyonunun başrol oyuncuları belli oldu.

Uzun süredir hazırlıkları devam eden diziye Deadline'ın haberine göre Alex Lawther (The End of the F*cking World), Sydney Chandler, Samuel Blenkin (Black Mirror), Essie Davis ve Adarsh Gourav (The White Tiger) katıldı.

Yeni dizi, çok uzak olmayan bir gelecekte ve Dünya’da geçecek. 1979 yapımı orijinal filmin dehşetini ve James Cameron tarafından yönetilen 1986 yapımı ikinci filmin aksiyonunu harmanlayacak. 

Fargo ve Legion'ın yaratıcısı Noah Hawley'in hazırladığı dizinin çekimleri Tayland'da başladı. Ancak ABD'de süren oyuncu grevi nedeniyle ne kadar devam edeceği kestirilemiyor. Senaryoları önceden bittiği için senarist grevinden etkilenmeyen dizinin Chandler dahil en az 3 SAG üyesi oyuncusu olduğu biliniyor.

Habere göre Amerikalı oyuncular olmadan, kadrodaki uluslararası oyuncularla yola çıkıldı. Bunların arasında İngiliz oyuncu Lawther da bulunuyor. Çekim takvimi ise diğerlerinin sonradan katılabilmesi için olabildiğinde ayarlanacak. İngiltere'deki oyuncuların bağlı olduğu Equity, yerel kanunlar gereği SAG-AFTRA'ya destek olmak için grev ilan edemiyor. Ayrıca Equity oyuncularının greve destek amaçlı iş bırakması durumunda kontrat ihmali nedeniyle dava edilme riskleri bulunuyor. Bangkok'taki ses sahnelerinin çoğunu ve büyük oranda kamera-ışık ekipmanını kiralayan Alien'ın prodüksiyonunda Tayland'dan 400 kişi çalışıyor.

Ridley Scott'ın yönetici yapımcı, 20th Century Studios'un yapım stüdyosu olduğu Alien serisinin yeni filminin hazırlıkları da bağımsız şekilde devam ediyor. Serinin 9. filmini Fede Alverez yönetti. Cailee Spaeny ve Isabela Merced'in başrollerinde yer aldığı filmin çekimleri çoktan tamamlandı ve post-prodüksiyon aşaması devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER