Bayram tatilinde ne izlesem? diyenlere tabii’den 8 öneri!

Bayram tatilinde ne izlesem? diyenlere tabii’den 8 öneri!
Özel olarak hazırlanmış orijinal içeriklerin yanı sıra; aile, aksiyon, dönem, drama, fantastik, komedi, gençlik, polisiye, romantik komedi, gerilim gibi çeşitli türlere ve TRT klasiklerine ev sahipliği yapan tabii, uzun Kurban Bayramı tatiline dolu dolu önerilerle giriyor. 
 
TRT’nin uluslararası yayın platformu tabii, 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca izleyicilerini zengin içeriği ve ilham verici hikayeleriyle buluşturmaya devam edecek. Özenle seçilmiş, ailece izlenecek ve ortak değerlere seslenen içerikleriyle tabii’ye istediğiniz an ve yerde erişebilir; tarihi dramalardan komediye gençlik dizilerinden çocuklara yönelik programlara kadar birbirinden heyecanlı, eğlenceli ve sürükleyici içeriklerle dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz.  

İşte 30 orijinal yapımla yayın hayatına başlayan ve bu açıdan dijital yayın pazarı açısından bir ilke imza atan tabii’den uzun bayram tatilinizi daha da keyifli hale getirecek öneriler: 

Büyük bir âlimin hak mücadelesi: Hay Sultan
1135 yılının Bağdat’ında başlayan bu sürükleyici hikaye, Hz. Geylani’nin uzun süren inzivasının ardından bu kadim şehre dönüşü sonrasına odaklanıyor. Şehre, çölde karşılaştığı Eşref ile dönen Hz. Geylani; Büyük Selçuklu coğrafyasına ait bu topraklarda adaletsizliğin ve karmaşanın hüküm sürdüğüne şahit olur. Eşref, Hz. Geylani tarafından yıllar önce Bâtinilikten uzaklaştırılıp dergâhına alınan bir kişidir. Öyle ki dergâha kabul edilmeden önce İsmaili Sabbahi'ler tarafından Hz. Geylani'yi öldürmek üzere görevlendirilmiştir. Eşref, Hz. Geylani ile Bağdat’ta yaşadığı olaylarla birlikte pişmiş, Geylani’nin müridi olmuş ve seyr-i sülukunu çıkarıp, Geylani halifesi olarak, uzak diyarlara irşad için gitmiştir… Peki, dönüşlerinde tanık oldukları manzara onları ne şekilde etkileyecektir?

Senaryosunu İsa Yıldız’ın kaleme aldığı, büyük İslam âlimi Abdülkadir Geylani’nin hayatının anlatıldığı dizide Mehmet Özgür, Kerem Arslanoğlu, Melisa Aslı Pamuk, Taner Turan ve Aytek Şayan gibi oyuncular yer alıyor. Yönetmen koltuğundaysa Emir Khalilzadeh oturuyor. 

Rekabette sınır yok: Organizasyon Bizim İşimiz
Yüksek mizah dozu barındıran Organizasyon Bizim İşimiz’in senaristi ve yönetmeni komedi türünde birbirinden başarılı işleriyle tanınan Selçuk Aydemir. Etkinlik sektöründe olup bitenleri neşeli bir dille anlatan dizide dedesinin kurduğu, babasının büyüttüğü, şimdi ise eniştesi Fırat tarafından yönetilen ünlü bir organizasyon şirketinde yöneticilik yapan Mercan, kendini iyi ifade edemeyen ve ailesinden yeterli desteği göremediğini düşünen biridir. Üstüne eniştesiyle şirket içinde müdürlük rekabetine girmesi olayları karıştırır. İşe yeni başlayan Aytaç’a mesafeli olan Mercan, zamanla Aytaç’a ısınır, diğer çalışanları da yanına alarak Fırat’a karşı bir grup oluşturur. Ne var ki Fırat’ın tüm aileye büyük bir sürprizi olacaktır.

Bu kahkaha dolu dizinin oyuncu kadrosunda Onur Buldu, Sarp Apak, Şinasi Yurtsever, Su Kutlu, Yeliz Kuvancı, Kerem Atabeyoğlu, Yasemin Baştan, Meral Çetinkaya, Nergis Kumbasar, Sadi Celil Cengiz ve Korhan Herduran gibi isimler yer alıyor.

Başrolü hepimiz tanıyoruz? Peki, ya Yardımcı Oyuncu? 
Dizi ve film sektörünün arka planında yaşananları yer yer eğlenceli yer yer dramatik bir dille anlatan Yardımcı Oyuncu’nun başrolünü Sercan Badur üstlenirken, ona Selin Hasar, Burak Can Doğan, Birand Tunca ve Öykü Naz Altay gibi isimler eşlik ediyor. Yönetmen Emrah Aguş’un senaryosunu Niyazi Canbaz ve Sacit Sarıbuğday ile kaleme aldığı dizide üniversiteden mezun olmaya çalışırken, bir anda evsiz ve parasız kalan Murat (Sercan Badur), ne yapacağını düşünürken tesadüfen girdiği yardımcı oyuncu kahvehanesinde dizi setleriyle tanışır. Bambaşka bir hayata adım atan Murat, bu noktadan itibaren, hayatında hiç deneyimlemediği fantastik bir dünya ile karşılaşacaktır.

“Sadıçlar” yıllar sonra yeniden bir arada: Yeşil Deniz Milenyum 
TRT’nin en çok sevilen dizilerinden Yeşil Deniz, TRT’nin uluslararası dijital platformu tabii için yeniden çekilen hikayesi Yeşil Deniz Milenyum ile sevenleriyle buluşuyor. Yeşil  Deniz’in devam hikayesi olarak final sezonundan birkaç sene sonrasında başlayan dizide Yeşilova kasabası sakinlerini birbirinden sıcak, gülünç ve duygusal maceraları sürüyor. Yeşil Deniz Milenyum, yeni bölümleriyle her hafta cuma günü tabii’de yayınlanıyor.  

tabii’den çocuklara bayram müjdesi: Küçük Dahi İbn-i Sina  
Zengin bir içeriğe sahip tabii’de elbette çocuklar da unutulmadı. tabii’de her zaman olduğu gibi bayramda da dizilerden çizgi filmlere kadar çocuklar için heyecan yaratacak pek çok seçenek yer alıyor. Bu yapımlardan biri olan Küçük Dahi İbn-i Sina’da bu ünlü filozof, matematikçi, astronom ve tıp bilginin çocukluk günlerine gidiyoruz. Yetenekli oyuncu Kaan Alp Dayı’nın İbn-i Sina’nın çocukluğunu başarıyla canlandırdığı dizinin konusu şu şekilde: 990 senesinde Buhara şehrinde ailesiyle yaşayan on yaşındaki Sina, çağının ötesinde bir zekâya sahiptir. Yaşıtları gibi oyun oynamak yerine felsefe, matematik, astronomi ve tıp alanında araştırmalar yapar. Aristo’nun “Metafizik” kitabını kavrayabilmek için defalarca okur. Haksızlığı yapanın komşusu ya da babası olmasına bakmaksızın suçluyu kadıya şikâyet eder. Yapılan en ufak bir adaletsizliğe tahammülü yoktur. Çarşının ortasında esnafı uyarır, bağırarak halka ders vermeye kalkışır. Sosyal ilişkilerde pek de “başarılı” olmadığı için Sina’nın başı sık sık derde girse de tüm bu sorunları zekâsı ve sıcacık, mutlu aile ortamı sayesinde çözecektir.
 
Unutulmaz Yeşilçam sıcaklığı: Benim Güzel Ailem 
TRT 1’in yeni dizisi 3 farklı kuşağı bir araya getiren “Benim Güzel Ailem” bayram günlerinde Yeşilçam’ın aile komedilerini izlemeyi âdet edinenler için tam da yerinde bir öneri. Geçmişin değerleri ile yeninin değişen taleplerinin bir araya geldiği dizi unutulmaz Yeşilçam filmlerinin sıcaklığını ve samimiyetiyle Türk aile hayatına keyifli bir bakış sunuyor. İstanbul'da geçen aile-komedi türündeki uyarlamada; börekçi dükkânı işleten Rasim ve Canan’ın hayatı çocuklarının başlarına gelen beklenmedik olaylarla değişecek ve aile yepyeni maceralara sürüklenecektir. Her Çarşamba TRT 1’de yayınlanmaya başlayan başrollerinde Erdal Özyağcılar, Onur Buldu ve Seray Gözler’in yer aldığı diziyi tabii’de de izlemek mümkün.  
 
Gönül Dağı’nda bayram ve düğün telaşı  
İzleyicilerin gönlünde taht kuran, bozkırdaki Anadolu masalı “Gönül Dağı”, bu sefer, kahramanlarımızın birbirinden ilginç ve eğlenceli maceralarını anlatan iki uzun metraj filmle, tabii’ye geliyor. 
 
Gönül Dağı Kurban’da, Gedelli’de nostaljik bir yolculuğa çıkıyoruz… Gedelli sakinlerinin bayramı ve iki düğünü birden yaşadığı filmde Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş güzel geleneklerini, göreneklerini, sıcak aile bağlarını, sevgi, saygı, hoşgörü timsali samimi yurdum insanlarının yaşamlarından kesitleri izleyeceğiz. Serinin devam filmi olan Gönül Dağı Kurban 2’de, Gedelli’de Kurban Bayramı hazırlığı sürerken, amcaoğulları gündelik hayatlarından artakalan zamanda uçak yapma hayallerini sürdürmektedir. O sene kurban yaklaşırken karşılarına çok güzel bir fırsat çıkar. Kurbanlık işine girmek için önemli bir yatırım tavsiyesi alan kafadarlar borç harç aldıkları takılarla kurbanlık işine girer ve işler yine çığırından çıkar. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER