Alice Müzikali'nin yeni yayın tarihi belli oldu!

Alice Müzikali'nin yeni yayın tarihi belli oldu!
Alice Müzikali'nin yeni yayın tarihi belli oldu.

Daha önce 27 Ocak'ta ekrana gelecekken ertelenen Alice Müzikali'nin 10 Şubat'ta ekrana geleceği açıklanmıştı. Ancak deprem felaketinin ardından ikinci kez ertelendi. Bir ayılık aranın ardından, müzikalin 10 Mart Cuma günü yayınlanacağı öğrenildi.

Disney+ Türkiye, abonelerine gönderdiği e-mailde gelecek içeriklerin arasında Alice Müzikali'ne de yer verdi.Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden  biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak sahnedeki yerini almıştı.

İlk kez 7 Şubat 2019’da perde açan, pek çok kez kapalı gişe oynayan, 23. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Haldun Dormen Özel Ödülü” ve En İyi Koreografi Ödülleri’nin sahibi olan Alice Müzikali'nde Serenay Sarıkaya “Alice” olarak izleyicisinin karşına çıkarken, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşıyor.

Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal bir dünyanın içine dalar. 

“Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  Alice Müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER