Zorla Güzellik Olmaz’ın oyuncuları basının sorularını yanıtladı!

Zorla Güzellik Olmaz’ın oyuncuları basının sorularını yanıtladı!
Yapımını BKM’nin üstlendiği distopik komedi oyunu ‘Zorla Güzellik Olmaz’ın oyuncuları basının karşısına geçti ve sorularını yanıtladı. Kadrosunda ve ekibinde birbirinden yetenekli isimlerin bir araya geldiği oyun kadın hakları ve cinsiyet eşitsizliğini ince bir mizah ile eğlenceli bir dille seyirciye sunuyor.
 
Dünya üzerindeki kadın sorunlarını zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde, eğlendirerek sahneye aktaran ‘Zorla Güzellik Olmaz’ tiyatroda hoşça vakit geçirmek isteyen tüm seyircileri davet ediyor.
 
Farklı karakterler ve hayat amaçlarına sahip kadınları ‘ZOGO’ Güzellik Merkezi’nde buluşturan oyun için ZOGO kadınları açıklamalarda bulundu.
 
Neslihan Yeldan: Oyunumuz bir kadının ya da bireyin yanlış kararlara direnmesinin eğlenceli bir anlatımı. Oyunun yılı ve ülkesi belli değil ama isimler Türkçe tabii ki. Kadınların erkeklere ve otoriteye karşı haklı bir tepkisi var. Seyircinin hem içini ısıtıyor hem sarsıyor hem de güldürüyor. Ben Müzeyyen karakterini canlandırıyorum, kendisi oyunun baş kahramanı ve olaylar Müzeyyen’in kuaföründe gerçekleşiyor. Daha sonra kuaförün neye dönüşeceği seyircinin göreceği bir sürpriz.
 
Sinem Uslu: Normalde distopya ile komedi çok bir araya gelmeyen iki kavram ama biz aslında çok ciddi şeyleri mizah diliyle anlatıyoruz. Oyun seyircinin genellikle güldüğü ama bazen sorguladığı ve duygulandığı çok keyifli bir oyun. Bütün kadınların birleşince yapamayacakları şey olmadığını yalnızca bir kadının vazgeçmemesinden görebiliyoruz.
 
Kadınların genetiğinin değiştirilmek istendiği bir gelecekte geçen hikayede, ZOGO kadınları, bu genetik değişikliği ile, sadece erkeklerin düşüncelerine onay verecek hale gelecek olmalarına itiraz ediyorlar!
 
Hayat görüşlerindeki farklılık ile, bu mücadeleyi veriş şekilleri de bambaşka olan kadınlar, erkeklere karşı kahkaha dolu ama “ya gerçek olursa” düşüncesi ile göz yaşartan bir performans sergiliyorlar!
 
Yönetmenliğini Celal Tak’ın üstlendiği, Ali Erkan Ersezer’in metnini yazdığı oyunun kadrosunda Neslihan Yeldan, Sinem Uslu, Fatma Toptaş, Gümeç Alpay, Gülçin Hatıhan, Kayra Sır, Melisa Bostancıoğlu, Ayhan Bozkurt, Aytek Önal yer alıyor.
 
 
Yeni Tarihler:
11 Ocak Çarşamba: BKM Tiyatro 20.30
19 Ocak Perşembe: BKM Tiyatro 20.30
26 Ocak Perşembe: BKM Tiyatro 20.30
 
Oyun Künyesi
Yönetmen: Celal Tak
Yazar: Ali Erkan Ersezer
Oyuncular: Neslihan Yeldan, Sinem Uslu, Fatma Toptaş, Gümeç Alpay, Gülçin Hatıhan, Kayra Sır, Melisa Bostancıoğlu, Ayhan Bozkurt, Aytek ÖnalBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER