Ünlü isimler Aziz Nesin uyarlaması Mucize Aynalar filminde buluştu!

Ünlü isimler Aziz Nesin uyarlaması Mucize Aynalar filminde buluştu!
Orchestra Content’in yeni projesi, edebiyat dünyamızın usta ismi ile sinemamızın önemli  yönetmenini buluşturuyor! 
 
Kariyerini bir süredir Los Angeles’ta sürdüren yönetmen Tolga Örnek, altı yılın ardından yeni sinema filmi için Türkiye’ye dönüyor.
 
Tolga Örnek’in altı farklı Aziz Nesin hikayesinden uyarladığı filmin adı Mucize Aynalar! Filmin başrollerinde Cengiz Bozkurt, Boran Kuzum, Şebnem Bozoklu, Eren Demirbaş ve Zerrin Sümer yer alırken konuk oyuncu kadrosunda ise İştar Gökseven, İdil Fırat ve Galip Erdal gibi usta isimler yer alıyor.  
 
23 Ekim’de sete çıkmaya hazırlanan film, geleceğin Türkiye'sine dair tahminleri ile de çok ses getirecek bir komedi. Farklı anlatımı ve orijinal görsel dünyasıyla öne çıkacak ‘Mucize Aynalar’, seyirciyi kahkahalı, sürprizlerle dolu bir anlatımla hem gerçekçi hem de gerçeküstü bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor. Film, Nesin Vakfı’nın da 50. yılında hayata geçmesiyle ayrıca önem taşıyor. 
 
Filmin yazarı ve yönetmeni Tolga Örnek, ‘Mucize Aynalar’ projesinin nasıl ortaya çıktığını ise şöyle anlatıyor: “Aziz Nesin’in öykülerini ve kitaplarını on yıl sonra yeniden okumaya başladığımda inanılmaz şaşırdım, duygulandım, düşündüm ve tabii ki de güldüm. Hayatımıza ve kendimize gülmeye ihtiyacımız olan şu dönemde Aziz Nesin ruhuma ilaç gibi geldi. Neden Aziz Nesin öykülerinden uyarlanmış bir sinema filmi yapmayalım diye kendi kendime sormaya başladım. Bu soru bende giderek bir tutkuya dönüştü ve bu proje bir anda kariyerimin en önemli projesi haline geldi.”
 
‘Mucize Aynalar’, yeni yılda sinemalarda seyirciyle buluşacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER