BBC'nin yeni draması The Woman in the Wall'un başrolleri belli oldu

BBC'nin yeni draması The Woman in the Wall'un başrolleri belli oldu
BBC ve Showtime ortaklığıyla hazırlanan yeni drama dizisi The Woman in the Wall'un başrolleri belli oldu.

Showtime dizisi The Affair ile Altın Küre kazanan Ruth Wilson (Luther, His Dark Materials) ve son dönemde BBC dizisi Peaky Blinders ve Good Luck to You, Leo Grande filmiyle ekrana gelen Daryl McCormack kadroya katıldı.

Yeni dizi projesi İrlanda'daki tartışmalı Magdalene Laundries'i odak noktası haline getiriyor. 6 bölümlük sezonda Wilson, Lorna Brady'yi canlandıracak. Bir sabah uyanan Lorna, evinde bir ceset bulur, ancak kadının kim olduğunu ya da cinayet olduğu belli ölümden kimin sorumlu olduğuna dair bir fikri yoktur. Kendisi aynı zamanda uyurgezerlikten muzdariptir. 

Bölümlerde Lorna'nın geçmişine gidilerek 'düşmüş kadınların' zina ya da ergen hamileliği gibi 'günahları' sebebiyle gönderildiği, Katolik Kilisesi'nin ve İrlanda'nın meşhur Magdalene Laundries'deki dönemi de anlatılacak. McCormack, alakasız bir suç nedeniyle Lorna'nın peşinde olan Dedektif Colman Akande'ye hayat verecek. Kariyer basamaklarını hızlı tırmanan Colman'ın da kendi karanlık sırları var.

The Magdalene Laundries, İrlanda'da 200 yıldan fazla faaliyet gösterdi. 1993'te bu binalardan birisinde 155 kadının işaretsiz mezarı bulundu. Böylece gizli enstitüler medyanın ve halkın da gündemi haline geldi. 2013'te devlet resmi bir özür diledi ve İrlanda Hükümeti kurtulanlara 50 milyon £ tazminat ödedi.

The Woman in the Wall'ın yapımını Motive Pictures üstleniyor. Diziyi Joe Murtagh (Calm With Horses) yarattı. Harry Wootliff (True Things) ve Rachna Suri (Half Bad) ise bölümleri yönetecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER