2022 Nevruz Konseri canlı yayınla TRT Avaz’da ekranlara gelecek!

2022 Nevruz Konseri canlı yayınla TRT Avaz’da ekranlara gelecek!
Yeni yılın başlangıcı ve baharın müjdecisi olarak kabul gören Nevruz Bayramı, TRT Avaz’da kutlanacak. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından hazırlanan “2022 Nevruz Konseri” bu akşam saat 19.00’da canlı yayınla TRT Avaz’da ekranlara gelecek.
 
Türk dünyasının önemli bir bayramı olan Nevruz ve aynı güne denk gelen TRT Avaz’ın kuruluşunun 13. yıl dönümü, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve TÜRKSOY’un hazırladığı özel bir konserle kutlanacak. Türk dünyasından sanatçıların performanslarının da izleyicilerin beğenisine sunulacağı “2022 Nevruz Konseri” bu akşam saat 19.00’da canlı yayınla TRT Avaz’da izleyiciyle buluşacak.
 
Türk Cumhuriyetleri’nden özel şarkılar seslendirilecek
Orkestra şefliğini Marat Jalbirov’un üstlendiği konserde, sanat yönetmenliğini Arman Ermuhammet’in yapacağı özel bir koreografi de ekranlara gelecek. Nevruz’u, uyanışı ve dirilişi anlatan bu dans gösterisi için Türk Cumhuriyetleri’nden dans sanatçıları Türkiye’ye gelecek.  Bahar ve Türk dünyası nevruz şarkılarından oluşan bir repertuarın icra edileceği gecede Türkiye, Özbekistan, Moldova, Kazakistan, Azerbaycan ve Türkmenistan’a özgü yöresel ezgi ve şarkılar da seslendirilecek. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER