Stephen King'in Later ve Billy Summers romanları da dizi oluyor

Stephen King'in Later ve Billy Summers romanları da dizi oluyor
Usta yazar Stephen King'in romanları dizi olmaya devam ediyor. Deadline'ın haberlerine göre sıra Later ve Billy Summers romanlarına geldi.

Later:

Mart 2021'de piyasaya çıkan kitabın uyarlamasının başrolünü Lucy Liu, yapımını Blumhouse Television, senaryosunu Raelle Tucker üstlendi.

Jamie adında bir oğlu olan bekar anne Tia, edebiyat dünyasında menajerlik yapmaktadır. Temsil ettiği çok sevilen bir yazar aniden öldüğünde profesyonel ve kişisel hayatı parçalanmaya başlar. Bahsi geçen yazar tam da yeni kitabını teslim etme eşiğindeyken ölmüştür. Ölülerle iletişim kurma yeteneği olan Jamie'yi kullanarak ölü yazarla iletişim kuran ve kitabı tamamlamasını sağlayan Tia, hayatını bir şekilde düzene sokmayı başarır. Ancak Tia'nın polis olan kız arkadaşı Jamie'ye güçlerini daha fazla kullanması için yönlendirdiğinde Jamie gün geçtikçe ölülerin dünyasıyla daha fazla içli dışlı olmaya başlar.

Billy Summers:

Stephen King'in Lisey’s Story, Castle Rock ve 11.22.63 kitaplarını da dizi olarak uyarlayan J.J. Abrams'ın sahibi olduğu Bad Robot'un yeni King romanı Billy Summers oldu. 

Dünyanın en iyi keskin nişancıları arasında yer alan, eski savaş gazisi ve tetikçi Billy Summers, emekli olmasına az kala kazançlı son bir işe girişir. Yeni hedefi kendisi gibi tetikçi olan Joel Allen'dır. Çünkü bazı üst düzey gangsterler, iki adamı vurduğu için yargılanmak üzere olan Joel'in cezasını azaltmak için eski işverenlerini ele vereceğinden endişelenmektedir. Karşı daireye yerleşen Billy, Joel'i avlamak için hevesli bir yazar gibi davranmaya başlar. Ancak şimdiye kadar yalnızca "kötü" adamları öldürdüğü işlere giren Billy, zaman geçtikçe onu işe alan gangsterlere karşı daha fazla şüphe duymaya başlar.

Ağustos 2021'de piyasaya çıkan romandan uyarlanacak dizinin yayıncısı henüz belli değil. Ancak yakında pazarlanmasına başlanacak. Ed Zwick ve Marshall Herskovitz’in de görev aldığı yeni dizinin bölümlerini Zwick'in yönetmesi ve 6-10 bölüm arası sürmesi bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER