Netflix'in Colin Kaepernick dizisi 29 Ekim'de başlıyor

Netflix'in Colin Kaepernick dizisi 29 Ekim'de başlıyor
Netflix'in Colin Kaepernick dizisi "Colin in Black & White" 29 Ekim'de başlıyor

Sezonu 6 bölümden oluşan dizide beyaz bir ailenin evlat edindiği siyahi bir çocuk olarak yetişen Kaepernick'in gençlik yılları anlatılacak. Başarılı bir futbolcu olma yolunda ilerlemesinden kendi kimliğini tanımlayışına ve insan hakları savunucusu olmasına yol  olaylar anlatılacak.

Amerikan futbolunda quarterback pozisyonuyla oynayan Kaepernick, altı sezon boyunca San Francisco 49ers'ta yer aldı. 2016'da Amerika'daki sistematik ırkçılığı ve polis şiddetini protesto etmek için maçlarda marş okunurken diz çökmeye başlayan Kaepernick'in hareketi diğer oyunculara yayılmış ve politik bir hareket haline gelmişti. Sezon bitimi takımla ilişiği kesilen futbolcu, kariyerine engel olmakla suçladığı NFL'i dava etti ve dava, 2019'da karşılıklı anlaşmayla sona erdi. Anlaşmanın şartları ise açıklanmadı. Halen herhangi bir takımla çalışmayan Kaepernick, siyahilere yönelik ırkçılığa karşı yürütülen sivil toplum mücadelesinin önemli bir ismi haline geldi.

Projede yapımcı olarak yer alan Colin Kaepernick dış ses olarak da yer alıyor.  Netflix'in When They See Us dizisini de hazırlayan DuVernay'in yapımcısı olduğu projenin senaryosunu Michael Starrbury kaleme aldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER