Gizem Erdoğan, Netflix'in Spotify'ı anlatacak yeni dizisinin kadrosunda

Gizem Erdoğan, Netflix'in Spotify'ı anlatacak yeni dizisinin kadrosunda
Spotify'ın kuruluş ve yükseliş hikayesini anlatılacağı yeni Netflix dizisinin başrolleri açıklandı. Platformun Love & Anarchy dizisinde de rol alan Gizem Erdoğan, yeni dizinin kadrosuna da katıldı.

2019'da duyurulan İsveç merkezli projenin kadrosunda Edvin Endre (Vikings); Ulf Stenberg (Beartown); Joel Lützow (Gåsmamman) ve Christian Hillborg (The Last Kingdom) da yer alıyor. Henüz ismi belli olmayan dizi, Sven Carlsson ve Jonas Leijonhufvud'un kaleme aldığı "Spotify Untold" kitabından uyarlanacak. Sezonu 6 bölüm sürecek.

Spotify, İsveçli girişimciler Daniel Ek ve Martin Lorentzon tarafından 2006'da kuruldu. Şirket, online müzik korsanlığının zirvede olduğu bir dönemde kurulmasına rağmen büyük başarı kazandı. Kadrodaki isimlerden Edvin Endr, Ek'i oynayacak. Christian Hillborg, Martin Lorentzon'a hayat verecek. Erdoğan ise şirkette hukuk müşaviri olarak çalışan Petra Hansson'ı canlandıracak.

Yellow Bird UK, İsveççe ve İngilizce olarak hazırlanacak dizinin yapımını üstlendi. Bölümleri Per-Olav Sorensen (Quicksand) yönetecek, diziyi Berna Levin (Young Wallander) hazırlayacak. 2022 içinde ekrana gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER