FilmBox Arthouse, unutulmaz aktör ve aktrislerin filmlerini evlerinize getiriyor!

FilmBox Arthouse, unutulmaz aktör ve aktrislerin filmlerini evlerinize getiriyor!
FilmBox Arthouse, 7. Sanat sinemanın unutulmaz eserlerini, efsane isimleri ve kült yapımları ekranlarımıza getirmeye devam ediyor.

Beyaz perdenin efsaneleşmiş aktörleri Humphrey Bogart, Jack Nicholson, John Wayne ve Katharine Hepburn gibi unutulmaz aktrislerin eşliğinde, birer klasik halini almış 3 muhteşem filmle FilmBox Arthouse ekranlarında evlerimize geliyor.

Afrika Kraliçesi (The African Queen) – 23 Mayıs Pazar – Saat 19:55
23 Mayıs Pazar akşamı FilmBox Arthouse ekranlarına gelecek Afrika Kraliçesi filminin baş rollerini Oscarlı yıldız oyuncu Katharine Hepburn ve bu filmle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülü kazan Humphrey Bogart üstleniyor. Filmde Birinci Dünya Savaşı patlak vermiştir ve Almanya Kongo'ya girmiştir. İşgal esnasında ağabeyini yitiren Rose Mayer, sarhoş bir macera severin teknesiyle bu ülkeden daha sakin bir ülkeye kaçmaya karar verir Bütün bu yolculuk boyunca sadece doğal tehlikeler ve düşman askerleri değil, aralarında filizlenecek olan aşk da enselerinde olacaktır.
 
Küçük Korku Dükkanı (The Little Shop of Horrors) – 24 Mayıs Pazartesi – Saat 18:55
24 Mayıs Pazartesi akşamı ekrana gelecek, oyuncu kadrosunda Oscarlı oyuncu Jack Nicholson’ın da yer aldığı film, yetimhanede büyümüş sakar çiçekçi çırağı Seymour Krelbornun bir bitki bulmasından bahsediyor. Seymour, Gravis Mushnik’in altında çalışmakta ve Audrey Fulguar’da aşıktır. Ancak Audrey Dr. Phoebus Farb diye bir dişçiyle çıkmaktadır. Bu arada Seymour’un bitkisi kanla beslenmektedir hatta gittikçe daha büyümeye ve insan yemeye başlayınca olaylar çığırından çıkar.

Kadın Satılmaz (The Quiet Man) – 27 Mayıs Perşembe – Saat 09:50
27 Mayıs Perşembe sabahı FilmBox Arthouse ekranlarına gelecek Kadın Satılmaz filminin yönetmen koltuğunda Western filmlerinin usta yönetmeni John Ford otururken baş rollerini ise ünlü yıldız Maureen O’Hara ve Oscarlı oyuncu John Wayne paylaşıyor. Filmin öyküsünde, Sean Thornton her şeye yeniden başlamak için bir kasabaya geliyor. Burada Mary Kate Danaher adında genç ve güzel bir kadının ilgisini çekiyor. İkisi birbirlerini sever. Ancak kızın ağabeyi buna karşı çıkar. Papazın da dahil olduğu bir grup ağabeyi kumpas kurarlar; kız kardeşinin evlenmesi halinde dul olan kadının onunla evleneceğini söylerler. Sean Thornton, Mary Kate Danaher ile evlenir. Ancak kendisine kumpas kurulduğunu öğrenince kız kardeşinin çeyizini vermez. İskoç adetlerine göre ise çeyizini almayan kız, evlense de eşiyle birlikte olamaz. Bu yüzden ayrı yataklarda yatarlar. Sorunlar büyük. Sean Thornton, karısı Mary Kate’in çeyizini alabilmek için çeşitli yollara başvurur. 

Filmbox Arthouse yayınlarına, seçkin TV platformları KabloTV Kanal 344 ve Vodafone TV Kanal 56 üzerinden ulaşılabiliyor. Filmbox Arthouse içeriklerine ayrıca FilmBox websitesi üzerinden bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER