Jane Austen uyarlaması Sanditon, iptalden dönüp 2 sezonluk onay aldı

Jane Austen uyarlaması Sanditon, iptalden dönüp 2 sezonluk onay aldı
Jane Austen uyarlaması Sanditon, iptalden döndü.

25 Ağustos'ta ilk sezonuyla ekrana gelen dizi için ITV kanalından iptal kararı çıkmıştı. Ancak dizinin ABD'deki popülerliği ve geri dönüşlerin iyi olması nedeniyle görüşmeler yeniden başlamıştı. Dizinin iptal kararının geri alındığı ve 2 sezonluk onay verildiği resmen açıklandı.

Bunun yanı sıra İngiltere'deki yayıncısı ITV ve ABD'deki yayıncısı PBS'e ITV-BBC ortaklığıyla kurulan dijital platform Britbox'ın katılacağı açıklandı. Sanditon'un bölümleri ilk olarak Britbox'ta ekrana geldikten bir süre sonra ITV'de yayınlanacak. Başrol oyuncusu Rose Williams'ın geri döndüğü dizide kadronun kalanı yakında duyurulacak. Çekimlerin ise yaz içinde başlaması planlanıyor.

Andrew Davies'in (War & Peace) senaryosunu kaleme aldığı Sanditon, Jane Austen'in 1817'deki ölümünden birkaç ay önce başladığı ama bitirmeye fırsat bulamadığı romanından uyarlandı ve Charlotte Heywood (Williams) adında alışılmadık ve özgür ruhlu bir kadının hikayesini anlatıyor. Şans eseri karıştığı bir kaza Charlotte'u taşradaki kasabasından sahildeki bir tatil yerine sürükler. Her birinin farklı sırlarının olduğu bu deniz kenarı kasabasındaki sakinlerin içine karışan Charlotte en nihayetinde cazibeli Sidney Parker'da (Theo James) aşkı bulur.
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER