George R.R. Martin imzalı Wild Cards, Peacock'a transfer oldu

George R.R. Martin imzalı Wild Cards, Peacock'a transfer oldu
Game of Thrones'un yaratıcısı olarak bilinen George R.R. Martin'in editörlüğünü yaptığı Wild Cards kitap serisinden uyarlanan yeni dizi Peacock'a transfer oldu.

Kasım 2018'de ilk kez duyurulan projenin Hulu'da yayınlanacağı açıklanmıştı. Ancak projeye onay veren içerik şefi Joel Stillerman'ın şirketten ayrılmasının ardından Hulu projeden vazgeçti. NBCUniversal'e bağlı dijital platform ise dizinin yeni adresi oldu. Ayrıca uyarlamayı Hulu için hazırlayan Andrew Miller (The Secret Circle) yerine yeni bir yazar arandığı da açıklandı.

Serinin haklarına sahip olan Universal Content Productions yapımını üstlenirken Martin'e editörlükte eşlik eden Melinda Snodgrass da Martin'le birlikte yürütücü yapımcı olarak yer almaya devam edecek.

İlk olarak 1986 senesinde piyasaya sürülen seride 27 kitap yer alıyor ve 40'dan fazla yazarın hikayeleri bulunuyor. Wild Cards, 15 Eylül 1946'da geçiyor. Uzaylılardan gelen bir virüs Manhattan'da gökyüzüne saçılıyor ve Dünya'ya yayılmaya başlıyor. Etkilenenlerin %90'ı korkunç bir şekilde ölüyor. %9'u deforme oluyor. %1'iyse inanılmaz güçlere sahip oluyor. Bu olaydan sonra dünya eskisi gibi olmuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER