Catherine de Medici'nin hayatı dizi oluyor: The Serpent Queen

Catherine de Medici'nin hayatı dizi oluyor: The Serpent Queen
Catherine de Medici'nin hayatı da dizi oluyor.

ABD'nin premium kablolu kanallarından Starz, The Serpent Queen isimli yeni bir dönem dramasına onay verdiğini duyurdu. Sezonu 8 bölüm sürecek dizi, Leonie Frieda'nın kaleme aldığı “Catherine de Medici: Renaissance Queen of France” isimli kitaptan uyarlanacak. Justin Haythe senaryoyu kaleme alacak. Stacie Passon birden fazla bölümünü yönetecek. Lionsgate Television ve 3 Arts Entertainment ise dizinin yapımını üstlenecek.

Göçmen, alelade ve düz birisi olarak görülen Catherine, 16. yüzyılda henüz ergenken Fransa'nın gelecekteki kralı Henri'yle evlenir. Kendisinden yüksek bir başlık parası ve birden fazla veliaht beklenmektedir. Ancak kocasının daha büyük bir kadına aşık olduğunu fark eder, başlık parası ödenmez ve hamile kalabilmiş değildir. Yine de zekasını ve kararlılığını kullanarak evliliğini hayatta tutmayı, monarşiyi herkesten daha iyi idare etmeyi ve Fransa'ya 50 yıl hükmetmeyi başarır.

The White Queen, The White Princess ve The Spanish Princess dizileriyle Philippa Gregory'nin Güllerin Savaşı serisini ekrana taşıyan Starz kanalı I. Elizabeth'i konu alan bir dizi de hazırlıyor.
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER