Xavier Dolan'ın yeni dizisi The Night Logan Woke Up 2022'de ekranlarda

Xavier Dolan'ın yeni dizisi The Night Logan Woke Up 2022'de ekranlarda
J’ai tué ma mère (Annemi Öldürdüm), Mommy ve Matthias et Maxime gibi filmlerle bilinen ödüllü yönetmen Xavier Dolan, kariyerinin ilk dizisi için kamera arkasına geçiyor. 

Dolan, psikolojik gerilim türündeki The Night Logan Woke Up dizisini yazıp beş bölümünü yönetecek ve kadrosunda yer alacak. Studiocanal, Canal+ ve Quebecor Content işbirliğiyle hazırlanacak yeni dizinin çekimleri Mart 2021'de başlayacak ve 2022 içinde Canal+'ta olacak. Studiocanal, uluslararası satışlarından sorumlu olacak.

Michel Marc Bouchard‘ın aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanan dizi, bir tecavüz olayıyla hayatları alt üst olan üç arkadaşın hikâyesini anlatacak. 1990’ların başında geçen hikâyede Logan ve Jules birlikte yerel bir takımda beyzbol oynarken, Jules'un kardeşi Mimi tiyatro dünyasında bir kariyerin hayalini kuruyor. Dahası birlikte birlikte Amerika’ya taşınmayı düşünüyor. Ancak 1991’in Ekim ayındayken 17 yaşına basmak üzere olan Logan 14 yaşındaki Mimi’ye tecavüz edince her iki ailenin yaşamı altüst oluyor.

2019 yılında sahnelenen tiyatro oyununun oyuncuları Julie Le Breton, Magalie Lépine-Blondeau, Éric Bruneau ve Patrick Hivon dizide de rol alacak. Dolan dışında onlara Julianne Côté de eşlik edecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER