Netflix'ten resmi açıklama geldi!

Netflix'ten resmi açıklama geldi!
Ay Yapım- Netflix ortak projesi Şimdiki Aklım Olsaydı, sete çıkacağı gün yani 15 Temmuz sabahı Netflix tarafından yapım şirketine yapılan yazılı bir açıklama ile iptal edildi. RTUK tarafından bir yıl önce pimi çekilen "Dijital portallardaki içerikleri de denetleyeceğiz" bombasının ardından sessizliğe gömülen denetleme eylemi ilk kez Aşk 101 dizisiyle gündeme gelmişti. Twitter üzerinden bir feyk hesap vesilesiyle Aşk 101 dizisinde Osman adında lgbti karakteri olduğu ancak sahnelerinin yayın öncesi çıkarıldığı yalan haberiyle başlayan süreçte olay resmi olarak bir içeriğin iptaline kadar vardı. 

Sürecin hemen ardından basına konuşan Şimdiki Aklım Olsaydı'nın yaratıcı senaristi Ece Yörenç süreci açıklayan bir röportaj verdi. Yörenç bu röportajında içeriğe dolaylı yöntemlerle müdahale edildiğini doğrularken Netflix'in ise bu müdahaleyi kabul etmediğini ve projeyi bütün bedellerini ödeyerek durdurma kararı aldığını ima etmişti. Yine de sürecin açıklanma şeklinde derin boşluklar vardı. Olayların ardından sessizliğini sürdüren Netflix ise bugün Mahir Ünal'ın Twitter resmi hesabı üzerinden yaptığı açıklamayı takiben şu açıklamayı yaptı.

"Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Gelişmeleri bildireceğiz..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER