Ted Sarandos, Netflix'in çekimlere yeniden başlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Ted Sarandos, Netflix'in çekimlere yeniden başlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu
Netflix'in içerik sorumlusu Ted Sarandos, The LA Times için yazdığı yazıda platformun ara verdiği çekimlere devam etmesiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Buna göre;

* Şimdilik Güney Kore, İzlanda ve Japonya'da çekimlere başlayan Netflix, bu ay içinde İsveç'te de başlıyor. Ayrıca yazısında Temmuz ayında Norveç'teki çekimlere başlayacaklarını da belirtti. Platformun prodüksiyonlarının çekimleri için her bölgedeki yerel otoritenin belirlediği önlemlere uygun olarak karar verilecek. Yönetmenlerin ve showrunnerların sağlık otoriteleriyle iş birliği içinde çalışması gerekiyor.

* Setlerde dezenfektan, maske ve eldiven dağıtımı olacak ve sosyal mesafe kurallarına uyulacak. Açık büfe yerine yemekler kutu yemek olarak servis edilecek. Makyözler tek kullanımlık ürünle işlerini yapacak. 2-3 saatte bir sete ara verilecek ve bütün ekip ellerini yıkayacak. Sette temizlik yapılırken alkol kullanılabilecek. Gün sonunda aksesuarlar ve gardıroplar buharla temizlenecek.

* Uluslararası seyahat, samimiyet veya topluluk halinde çekim gerektiren sahneler kısa vadede ertelenecek. Bazı diziler bu yüzden senaryoda değişikliğe gidecek veya görsel efekt kullanımına ağırlık verecek.

* Çekimlerin başladığı yerlerden Güney Kore'de "Move to Heaven" ve "Love Alarm"ın çekimleri devam ediyor. Ülkede testler yalnızca sempton gösterenlere uygulanıyor. Bu nedenle düzenli olarak ateş ölçümü yapılıyor. Enfeksiyon belirtisi olursa test hemen yapılıyor ve prodüksiyon duruyor.

* İzlanda'da bilim kurgu dizisi Katla'nın çekimleri devam ediyor. Ülkede sempton fark etmeksizin test yapılabiliyor. Çekimler testleri negatif çıkan gönüllü bir ekiple yeniden başladı. Ayrıca ateş ölçümleri halen devam ediyor. Güvenlik personeli setteki herkesi takip ediyor ve herkes gün sonunda evine tek başına gitmek zorunda.

* İsveç'te "Love and Anarchhy" dizisinin çekimleri yakında başlayacak. Çekimler öncesi 14 gün gönüllü karantinada olan ekiple 11 gün yine karantina koşullarına uygun olarak çekim yapılacak.

Sarandos, yazısında binlerce ekip elemanının işe geri dönmeyi beklediğini ve milyonlarca insanın eğlence sektörüne bel bağladığını belirtti. Karantina koşullarına güvenli ve ustaca bir biçimde uyum sağlayabilecekleri konusunda iyimser olduğunu ve gün geçtikçe elde ettikleri deneyimlerden ders çıkardıklarını da ekledi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER