Raif ile Letafet oyunu Bursa'da seyirciyle buluşacak!

Raif ile Letafet oyunu Bursa'da seyirciyle buluşacak!
Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner tarafından 2017 yılında kurulan CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ'NİN (CAS) ilk profesyonel oyunu olan "RAİF İLE LETAFET” 1 Kasım 2019 Cuma saat 20.30'da Bursa Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşacak.
 
Kıvanç Kılınç'ın yazdığı, Muhammet Uzuner'in yönettiğ i, dekor tasarımını Veli Kahraman, kostüm tasarımını F. Nihan Şen, dansları Hicran Akın, müzikleri Ali Seçkiner Alıcı ve ışık tasarımını Onur Alagöz'ün yaptığı "RAİF İLE LETAFET" oyununda; Aras Cem Güler, Barış Özgenç, Bülent Düzgünoğlu, Kıvanç Kılınç ve Sinem Ünsal rol alıyorlar.
 
Oyun 19. yüzyılın ikinci yarısında İstanbul’da geçiyor, paranın ve gücün peşinde koşan Banker Veli ve yine zenginlik ve güç peşindeki baba Müşerref ile güzel kızı Letafet’in masum, romantik ancak parasız âşığı şair Raif döngüsündeki komik olayları aktarıyor. Raif ve Letafet birbirlerine âşıktır ve çok yakında evleneceklerdir. Ancak iflas eden Letafet'in babası kızını para için bir başkasıyla evlendirme kararı alır. Âşıkların kavuşmak için buldukları çözüm yolları onları eğlenceli bir biçimde yan yana getirecektir.
 
Oyunun yönetmeni Muhammet Uzuner,  bir söyleşisinde oyun hakkında şöyle diyor: “Kıvanç’ın yazdığı oyun yapmak istediğim tiyatro biçimine olanak tanıyan eğlenceli bir metin. Cinsiyet, sevgi, ekonomi gibi konularda geçmişten günümüze söz söyleyen yapısıyla eleştirel de bir çalışma oldu. Orta oyunundaki ya da Commedia Dell'arte'deki açık oyun biçimini seviyorum. Bu biçim, oyun oynama duygusunu ve neşesini açıkça meydanda tutuyor ve bizlerin yaşama çabasına çok destek veriyor diye düşünüyorum.
 
"Raif ile Letafet” adlı müzikli oyun 21 Kasım 2019 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde ve 29 Kasım 2019 tarihinde Cihangir Atölye Sahnesi'nde (CAS) seyirciyle buluşacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER