Küçük Şeyler filmi Türkiye prömiyerini Altın Koza Film Festivali’nde yapacak!

Küçük Şeyler filmi Türkiye prömiyerini Altın Koza Film Festivali’nde yapacak!
Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde yarışacak 12 film yer alıyor. Festival kapsamındaki Türkiye prömiyerini, film ekibinin katılımıyla 26 Eylül Perşembe günü Cinemaximum Salon 3’te saat 14.45’te yapacak olan filmin ikinci gösterimi ise 27 Eylül Cuma akşamı Ariplex Salon 1’de saat 20.30’da gerçekleşecek.
 
“KÜÇÜK ŞEYLER” HAKKINDA
 
İlk filmi “Babamın Kanatları” ile festivallerde adını başarıyla duyuran Kıvanç Sezer’in ikinci uzun metraj filmi “Küçük Şeyler”in başrollerini Alican Yücesoy ve Başak Özcan paylaşıyor. Trajikomik anlatım diliyle dikkatleri çeken, mizah unsurunun eksik olmadığı Küçük Şeyler”,Onur ve Bahar çifti üzerinden ışığı sönen bir ilişkiyi anlatıyor. Film, İstanbul’un uzak bir semtinden ev alan ancak işsiz kalmasıyla sadece evleri değil aynı zamanda ilişkileri de tehlikeye giren bir çifti odağına alıyor. Yer yer dramatik yer yer absürt bir tonun hakim olduğu, mizahınsa hiç eksilmediği film seyirciyi kendi hayatından kesitler bulmaya çağırıyor.
 
Başrollerini Alican Yücesoy ve Başak Özcan’ın paylaştığı “Küçük Şeyler”de; Bülent Emrah Parlak, Seda Türkmen, Müfit Kayacan, Nihal Koldaş, Ece Dizdar, Zeynep Dinsel ve Kubilay Tuncer gibi isimler de rol alıyor. Görüntü yönetmenliğini Hatip Karabudak’ın, sanat yönetmenliğini Alceste Wegner ve Reyhan Acar’ın yaptığı filmin uygulayıcı yapımcılığını Selim Güntürkün, yardımcı yönetmenliğini Emin Akpınar üstleniyor.Asteros Film, Karaçelik Film ve Zebra Productions yapımı olan “Küçük Şeyler”in yapımcılığını ise Tolga Karaçelik, Kıvanç Sezer ve Kanat Doğramacı üstleniyor.
 
Kıvanç Sezer’in filmi “Küçük Şeyler” dünya prömiyerini Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali 2019’da gerçekleştirmişti. “Küçük Şeyler”in başrol oyuncularından Alican Yücesoy, Herceg Novi - Montenegro Film Festivali’nde, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görülerek filme ilk ödülünü kazandırmıştı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER