Zorlu PSM Amfi’de film gösterimleri başladı!

Zorlu PSM Amfi’de film gösterimleri başladı!
Zorlu PSM, yaz boyunca Amfi’de haftanın dört günü birbirinden güzel filmlerle açık havada sinema nostaljisini yaşatacak. 1 Temmuz - 24 Eylül tarihleri arasında devam edecek film gösterim programında her pazartesi Fransız filmleri, her salı Yeşilçam filmleri ve hemen ardından düzenlenecek Türkçe 45’lik Parti’ler, her çarşamba romantik filmler ve her pazar süper kahraman filmleri yer alacak.

Açık havada ve dev ekranda film izleme keyfinin yanı sıra her zevke uygun birbirinden güzel filmlerle her Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Pazar günleri saat 20.00’de ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleşecek Amfi’de film gösterimlerini şimdiden ajandanıza ekleyebilirsiniz.

PROGRAM

The Dark Knight (Kara Şövalye) // 7 Temmuz Pazar // 20.00 // Amfi
Yapım: 2008 - ABD
Süre: 152 dk
Tür: Aksiyon
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Cane, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman
Ödüller: Oscar Ödülleri: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Ses Kurgusu
Batman, Teğmen James Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımları ile şehir sokaklarını sarmış olan suç çetelerinden geriye kalmış olanları temizlemeye karar vermiştir. Bu ortaklığın etkili olduğu ortadadır fakat takım kısa bir süre sonrasında kendilerini, Joker olarak bilinen ve Gotham şehri sakinlerini daha öncesinde de dehşete düşürmüş olan suç dehasının yarattığı karmaşanın içerisinde bulacaklardır.
Yaş Sınırı: 13 yaş ve üzeri
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Les Diaboliques (Şeytan Ruhlu İnsanlar) // 8 Temmuz Pazartesi // 20.00 // Amfi
Yapım: 1954 - Fransa
Süre: 117 dk
Tür: Dram, Gerilim
Yönetmen: Henri-Georges Clouzot
Oyuncular: Simone Signoret, Vera Clouzor, Pierre Larquey
Yöneticiliğini yaptığı okulun sahibi olan karısı da dahil, çevresindeki herkese türlü zalimlikler yapan Michel Delassalle’in, aynı derecede haince davrandığı, okuldaki öğretmenlerden biri olan sevgilisiyle ilişkileri ortaya çıkar. Bu adama duydukları ortak nefretleriyle bir araya gelen ve intikam almaya karar veren iki kadın, kusursuz bir cinayet planı yapar fakat başta her şey yolunda gitse de kimsenin anlam veremediği gizemli bir olay meydana gelir ve işler karışır.
Yaş Sınırı: 15 yaş ve üzeri
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Tosun Paşa & Türkçe 45’likler Parti // 9 Temmuz Salı // 20.00 // Amfi
Yapı: 1976
Süre: 90 dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Kartal Tibet
Oyuncular: Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit, Şener Şen
Osmanlı döneminde iki düşman aile olan Tellioğulları ve Seferoğulları, Yeşilvadi’yi ele geçirebilmek için üst düzey bir devlet memuru olan Daver Bey’in kızı Leyla'yı oğullarına isterler. Daver Bey kızını Seferoğulları'na vermeye karar verince Tellioğulları, evin uşağı Şaban'ı, dönemin en sözü geçen paşası olan Tosun Paşa kılığına sokar. Fakat Şaban Leyla'ya âşık olur ve her şeyi mahveder. Gerçek Tosun Paşa gelince de işler iyice karışır.
Yaş Sınırı: Genel İzleyici

Groundhog Day (Bugün Aslında Dündü) // 10 Temmuz Çarşamba // 20.00 // Amfi
Yapım: 1993 - ABD
Süre: 101 dk
Tür: Romantik komedi
Yönetmen: Harold Ramis
Oyuncular: Bill Murray, Andie MacDowell, Chris Elliott
Ödüller: BAFTA Ödülleri: En İyi Orijinal Senaryo
Phil Connors, bir televizyon kanalında hava durumu programı sunucusudur. Hayattan beklentileri çok büyük ve sıkıntıya hiç gelemeyen bir karaktere sahip olan Phil, karlar içindeki bir kasabadaki geleneksel Groundhog Day şenliğinde iş gereği alt tarafı birkaç saat geçirecektir fakat hayat ona bir oyun oynamaya karar verir ve her sabah kalktığında festivalin yapıldığı günü yaşamaya başlar.
Yaş Sınırı: Genel izleyici
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Turist Ömer & Türkçe 45’likler Parti // 16 Temmuz Salı // 20.00 // Amfi
Yapım: 1964
Süre: 90 dk
Tür: Komedi, dram
Yönetmen: Hulki Şaner
Oyuncular: Sadri Alışık, Vahi Öz, Mualla Sürer
Dertsiz ve eğlenceli bir adam olan Turist Ömer, yaptığı irili ufaklı işlerle yaşamını sürdürse de hiçbir işinde istikrarı sağlayamamış yoksul bir adamdır. Bir gün, bir banka reklamı işi için sahte paraları almak üzere bankaya giden Turist Ömer, komik bir rastlantıyla bankayı soyan hırsızlarla karşılaşır ve onların çaldığı paralarla dolu olan çantayı alır.
Yaş Sınırı: Genel İzleyici

Before Sunrise (Gün Doğmadan) // 17 Temmuz Çarşamba // 20.00 // Amfi
Yapım: 1995 – ABD, Avusturya, İsviçre
Süre: 101 dk
Tür: Romantik, dram
Yönetmen: Richard Linklater
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert
Ödüller: Uluslararası Berlin Film Festivali: Gümüş Ayı – En İyi Yönetmen
Amerikalı bir yazar olan Jesse ve bir Fransız kadını olan Celine, sıradan bir Avrupa yolculuğu sırasında trende tanışırlar. Viyana’dan geçerken trenden inmeye ve birlikte bu şehirde zaman geçirmeye karar verirler. Viyana sokaklarında rüya gibi bir gün geçiren ikili, bu süreçte birbirlerine karşı bir şeyler hissetseler de asla sözlere dökemezler. Emin oldukları tek şey ise bu gecenin birlikte geçirecekleri ilk ve son gece olacağıdır.
Yaş Sınırı: 13 yaş ve üzeri
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Iron Man (Demir Adam) // 21 Temmuz Pazar // 20.00 // Amfi
Yapım: 2008 - ABD
Süre: 126 dk
Tür: Aksiyon, macera
Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Robert Downey JR., Gwyneth Paltrow
Tony Stark, teknoloji harikası füzeler ve silahlar üreten çapkın bir mühendistir.Afganistan’da yeni bir füzeyi tanıtırken yaralanır ve esir düşer. Kendisini kaçıranlar ondan bir füze yapmasını isterler. Fakat Tony, bunun yerine zırhlı bir giysi yapar. Amacı, zekasını kullanarak farklı bir kurtuluş yöntemi planlamaktır. Kadınlarla vakit geçirmekten büyük keyif alan Tony’nin hayatı artık tamamen farklı bir şekle bürünmüştür.
Yaş Sınırı: 7 yaş ve üzeri
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Louise en Hiver (Louise Sahilde) // 22 Temmuz Pazartesi // 20.00 // Amfi
Yapım: 2016 – Fransa, Kanada
Süre: 75 dk
Tür: Animasyon
Yönetmen: Jean-François Laguionie
Oyuncular: Diane Dassigny, Piere Degli Esposti
Louise adlı yaşlı kadının şehre giden son treni kaçırmasıyla tek başına kaldığı sayfiye yerinde mahsur kalır. Ancak panik olmaktan uzak ve korkusuzca onu ne bekliyor olursa olsun kalmaya karar verir. Bir yanda kötü hava koşulları ve gelgitlerle bir yandan yalnızlığı ve anılarıyla yüzleşen yeni Robinson Louise, bu sert koşullara dayanabilecek miydi?
Yaş Sınırı: Genel izleyici
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Bizim Aile & Türkçe 45’likler Parti // 23 Temmuz Salı // 20.00 // Amfi
Yapım: 1975
Süre: 88 dk
Tür: Komedi, dram
Yönetmen: Ergin Orbey
Oyuncular: Tarık Akan, Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Itır Esen
Yaşar Usta, üç çocuğu ile dul kalmış bir adamdır; eşinin vefatından sonra kimseyle evlenmemiş, çocuklarına hem annelik hem babalık yapmıştır. Komşusu Melek Hanım da üç çocuğu ile dul kalmış, çocuklarını yetiştirmenin tüm zorluklarına katlanmıştır. Bu iki yalnız insanın tam birbirlerine göre olduğunu düşünen mahalleli, ne yapıp edip onları evlendirirler ama beraber yaşamak zorunda kalan altı kardeş o kadar da hızlı uyum sağlayamayacaktır.
Yaş Sınırı: Genel izleyici

Before Sunset (Gün Batmadan) // 24 Temmuz Çarşamba // 20.00 // Amfi
Yapım: 2004 – ABD, Fransa
Süre: 80 dk
Tür: Romantik, dram
Yönetmen: Richard Linklater
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy
Dokuz yıl önce Budapeşte'den Viyana'ya doğru yola çıkan bir trende karşılaşıp, Viyana sokaklarında birbirlerini bir daha hiç görmeyeceklerini bilerek rüya gibi saatler geçiren Amerikalı yazar Jesse ve Celine yıllar sonra Paris’te karşılaşırlar. Birbirleriyle konuşacakları çok şey vardır fakat yine sadece birkaç saatleri vardır.
Yaş Sınırı: 13 yaş ve üzeri
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) // 28 Temmuz Pazar// 20.00 // Amfi
Yapım: 2014 – ABD
Süre: 121 dk
Tür: Aksiyon, macera, komedi
Yönetmen: James Gunn
Oyuncular: Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper
Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca bu küreyi ele geçirmeye çalışan güçlü ve hırslı bir kötü adam olan Ronan'la başı derde girer. Star-Lord, Ronan’dan kurtulmak isterken bir anda kendisini birbiriyle hiç ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur. Galaksinin Koruyucuları olarak anılan bu beşli, evren için tehlike arz eden bu kürenin gücü ve peşindeki düşmanlarıyla baş edebilecek midir?
Yaş Sınırı: 13 yaş ve üzeri
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

La Grande Illusion (Harp Esirleri) // 29 Temmuz Pazartesi // 20.00 // Amfi
Yapım: 1937 - Fransa
Süre: 117 dk
Tür: Dram
Yönetmen: Jean Renoir
Oyuncular: Jean Gabin, Erich Von Stroheim, Pierre Fresnay
Ödüller: Venedik Film Festivali: En İyi Toplam Sanatsal Katkı
Birinci Dünya Savaşı sırasında Alman toprakları üzerinde keşif yapan iki Fransız hava subayı De Boeldieu ve Teğmen Marechal, Alman’lara esir düşerler. Aristokrat sınıftan gelen Komutan De Boeldieu ile karşı kamp komutanı Rauffenstein’in aralarında sınıf temelli bir dostluk gelişir. De Boeldieu ve işçi sınıfında gelen Teğmen Marechal, diğer mahkumların kaçış planına katılmaya karar verirler zira duruma yaklaşımları çok farklıdır.
Yaş Sınırı: 13 yaş ve üzeri
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Feride & Türkçe 45’likler Parti // 30 Temmuz Salı // 20.00 // Amfi
Yapım: 1971
Süre: 96 dk
Tür: Romantik, dram
Yönetmen: Metin Erksan
Oyuncular: Emel Sayın, Engin Çağlar
Kemal, bir gün babasından gelen ani bir haberle kasabaya gider. Babası hayatını düzene sokacağını düşünerek Kemal’i kasabadan Feride'yle evlendirir. Feride’yi küçümseyen Kemal, sevgilisi ve arkadaşlarıyla eski hayatını sürdürür. Feride’yi ziyarete gelen kız kardeşleri durumu görüp bir plân yaparlar. Kemal, şehirli ve güzel bir kadına dönüşen Feride’ye âşık olur. Ancak Kemal’in sevgilisi Firuzan ise başka plânlar yapmaktadır.
Yaş Sınırı: Genel izleyici

Big Fish (Büyük Balık) // 31 Temmuz Çarşamba // 20.00 // Amfi
Yapım: 2003 - ABD
Süre: 125 dk
Tür: Macera, dram, fantastik
Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Ewan McGregor, Albert Finney, Billy Crudup
William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine döner. Babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının, gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkaracaktır.
Yaş Sınırı: Genel İzleyici
**Orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecektir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER