Netflix, efsane çizgi roman The Sandman'i uyarlıyor!

Netflix, efsane çizgi roman The Sandman'i uyarlıyor!
Fanatikleri için "dokunulmazlar" rafında sergilenen tüm zamanların en iyi çizgi-roman serilerinden The Sandman televizyona uyarlanıyor. Uzun zamandır elini çizgi roman dünyasından çekemeyen Netflix, şimdi de The Sandman dizisi için hazırlıklara başladı.

Daha önce American Gods ve Good Omens gibi eserleri de televizyona uyarlanan, fantastik edebiyatın sarsılmaz kalesi Neil Gaiman‘ın 1989 yılında DC Comics tarafından yayınlanmaya başlayan ve çizgi roman dünyasında devrim yaratan eseri The Sandman Netflix’ten resmi onay da aldı.

THR'nin haberine göre Netflix, bu seri için Warner Bros. ile dev bir telif anlaşması imzaladı. The Sandman’in Netflix’e satılması, JJ Abrams’la değeri 500 milyon doları aşan bir film ve dizi anlaşması yapmak üzere olan Warner’ın başına konan bir talih kuşu olarak yorumlandı. Stüdyo, içeriği ileride kurulacak bir online platformda değerlendirmek yerine üçüncü bir tarafa satmayı ve bir an önce gelir elde etmeyi tercih etti. 

Özetle bu anlaşmayla Warner Bros. yıllardır gerçekleşemeyen film macerasını şirketinin zarar hanesinden çıkarıp, kâr hanesine yazmayı becermiş olacak. Herkes mutlu. 

Eser sahibi Neil Gaiman’ın da yapımcıları arasında yer alacağı serinin ise Netflix'in yapım tarihindeki en pahalı prodüksiyon olmaya aday olduğu da konuşulan dedikodular arasında.. Anlaşılan Netflix kesenin ağzını açmış.

Scandal, Grey's Anatomy, Sex and The City gibi serilerde adına denk geldiğimiz yapımcı ve yazar Allan Heinberg bu projenin de showrunner'ı olarak görev alacak. Netflix anlaşması gereği 2013 yılında Warner Bros. tarafından duyurulan ama hayata geçmeyen filminin yapımcısı olan David S. Goyer de dizinin yapımcıları arasında yer alacak.


Gelişmeleri bildireceğiz...

Kaynak: THR BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER