Cinemax kanalı Warriors dizisine ikinci sezon onayı verdi

Cinemax kanalı Warriors dizisine ikinci sezon onayı verdi
HBO'nun yan kanalı Cinemax, Warriors dizisine ikinci sezon onayı verdi. 5 Nisan'da başlayan ve şimdiye kadar üç bölümü yayınlanan dizinin sezonu 10 bölüm sürecek.

Hikayesi 18. yüzyılda geçen yapım, dövüş sanatları üzerine kurulu. Suç draması türündeki dizi, Bruce Lee'nin bir fikrine dayanarak hazırlandı. Dizinin yaratıcısı kanalın final yapan dizisi Banshee'nin yaratıcılarından Jonathan Tropper olurken Fast & Furious ile bilinen Justin Lin de yapımcılardan birisi olarak yer aldı. Bruce Lee'nin kızı Shannon Lee ise projenin içindeki isimlerden bir diğeri.

Aksiyon dolu bir drama dizisi olarak tanıtılan Warriors, 1880'lerde başlayan ve San Francisco'daki Chinatown'da etkili olan Tong Wars'u merkezine alıyor. Çin'den San Fransisco'ya gizemli durumların ardından gelen Ah Sahm, dövüş sanatlarında kendisini geliştirmeye çalışan birisidir ve Chinatown'ın en güçlü suç ailelerinden birisi için cellat olarak çalışmaya başlar.

1973 yılında henüz 32 yaşındayken ölen Bruce Lee, ölmeden önce uzun süre projeyi gerçeğe dönüştürmeye çalışmış ancak yayın veya yapım olarak herhangi bir adım atılamamıştı. Ölümünün ardından kızı şova ilham veren Lee'nin el yazması notlarını bulmuştu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER