Netflix'in uluslararası içeriklerinden sorumlu Erik Barmack'in yerine Bela Bajaria geçti

Netflix'in uluslararası içeriklerinden sorumlu Erik Barmack'in yerine Bela Bajaria geçti
Netflix yönetiminde yeni bir değişiklik oldu. Online yayın platformunun dili İngilizce olmayan uluslararası içeriklerinden sorumlu Erik Barmack'in yerine Bela Bajaria geldi.

Sekiz yıldır Netflix bünyesinde görev alan Barmack, kendi yapım şirketini kurmaya karar verdiği için ayrılık kararı aldı. Bajaria yeni görevinde Asya hariç (Hindistan dahil) Netflix'in ulaşılabilir olduğu bölgelerde senaryolu ve senaryosuz içeriklerden sorumlu olacak.

İki yıl önce şirkete katılan Bajaria, A.B.D. merkezli kanallarla ve stüdyolarla olan içerik anlaşmalarından sorumluydu. Barmack'ın ayrılığının ardından Netflix yeni bir yapılanmaya gitti. Buna göre Bajaria'nın boşalan pozisyonu doldurulmayacak. Orijinal yapımlardan sorumlu isimlerden Cindy Holland dili İngilizce olan senaryolu veya senaryosuz içeriklerden sorumlu olurken benzer şekilde dili İngilizce olmayan içerikler ise Bajaria'ya emanet.

Netflix'teki görev süresince Erik Barmack, Club de Cuervos (Meksika), Elite (İspanya), Suburra (İtalya), The Rain (Danimarka), Dark (Almanya) ve Sacred Games (Hindistan) gibi dizilerin ekrana gelmesini sağladı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER