Ödüllü film Sibel vizyona girdi!

Ödüllü film Sibel vizyona girdi!
Kuşköy’de yaşayan ve ıslık diliyle konuşan 25 yaşındaki Sibel’in, ormanda bir yabancıyla karşılaşmasının ardından yaşadığı değişimi anlatan SİBEL, Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin üçüncü uzun metrajı. Filmdeki performansıyla 25. Uluslararası Adana Film Festivali, 55. Ulusal Yarışma ve Londra Film Haftası’nda  En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Damla Sönmez’e, Emin Gürsoy, Erkan Kolçak Köstendil, Elit İşcan, Meral Çetinkaya ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor.

Kuşlar kadar özgürüm her dem
Bir gün düşünce kaldığım yerden
Konuşamasam bile daha sesliyim
Kime bağıracağımı biliyorum ama nerden?

Filmin Almanya ortak yapım şirketi Riva Filmproduktion etiketiyle dijital platformlarda yerini alan “Sus Payı” Spotify ve iTunes üzerinden dinlenebilir.  

“Ben varım ve tam da buradayım!”
Pi, “Sus Payı” şarkısının sözlerini yazma sürecini şöyle anlatıyor:  “Sibel’in sadece ıslık diliyle konuşabilmesine ve toplumdan dışlanmasına rağmen ‘Ben varım ve tam da buradayım’ duruşu beni çok etkiledi. Ve hemen filmin bitiminde kalemimden kağıda aktı sözler. Bu filmin sesi olmak Sibel’in sesi olmak benim için çok gurur vericiydi. Toplumda değinilmesi gereken bir konuyu işleyen bu film aslında tüm dünyadaki kadınlara örnek nitelikte. Bazen yaşadığımız acı verici olaylar bizi daha güçlü kılar. Aradığımız ışık sadece kendi içimizde saklıdır.

Bir kadının özgürleşme hikâyesini anlatan SİBEL, 80 salonda sinemalarda!
 
25 yaşındaki Sibel, Karadeniz’in ıslık diliyle konuşulan, küçük bir köyünde babası ve kız kardeşiyle yaşamaktadır. Çocukluğunda geçirdiği hastalık sebebiyle konuşamayan, çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köyde kendini yalnız ve dışlanmış hisseden genç kadın, gizemli bir kurdun peşindeyken, bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali'yle iletişim kurmaya başlayınca, içinde gizlenen gücü fark edecektir.

Filmin Künyesi

Yönetmenler: Çağla Zencirci & Guillaume Giovanetti 
Senaryo: Çağla Zencirci, Ramata Sy & Guillaume Giovanetti 
Oyuncular: Damla Sönmez (Sibel), Emin Gürsoy (Emin), Erkan Kolçak Köstendil (Ali), Elit İşcan (Fatma), Meral Çetinkaya (Narin), Gülçin Kültür Şahin (Feride) 
Yapımcılar: Marie Legrand, Rani Massalha, Michael Eckelt, Johannes Jancke, Marsel Kalvo, Nefes Polat, Christel Henon, Lilan EcheBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER