Jane Austen'in Sanditon romanı ITV'de dizi oluyor

Jane Austen'in Sanditon romanı ITV'de dizi oluyor
Jane Austen'in kaleme aldığı bitmemiş son romanı dizi oluyor. Sanditon'dan uyarlanacak yapım İngiliz kanalı ITV'de ekrana gelecek. A.B.D.'de ise PBS kanalı yayınlayacak.

Dizinin başrollerinde Rose Williams (Reign) ve Theo James'in (Divergent film serisi) yer alacağı açıklandı. Sezonu sekiz bölüm sürecek Sanditon'da Anne Reid ve Kris Marshall da yer alıyor. Andrew Davies'in (War & Peace) senaryosunu yazacağı uyarlama dizinin yapımcılığını Red Planet Pictures üstlendi.

Austen'in 1817'deki ölümünden birkaç ay önce başladığı roman, Charlotte Heywood (Williams) adında alışılmadık ve özgür ruhlu bir kadının hikayesini anlatıyor. Şans eseri karıştığı bir kaza Charlotte'u taşradaki kasabasından sahildeki bir tatil yerine sürükler. Her birinin farklı sırlarının olduğu bu deniz kenarı kasabasındaki sakinlerin içine karışan Charlotte en nihayetinde cazibeli Sidney Parker'da (James) aşkı bulur.

Anna Reid dizide iki kez evlenmiş ve iki eşini de kaybetmiş Lady Denham'ı canlandıracak. İlkinden para, ikincisinden unvan miras alan Denham, kasabada sözü geçen bir kadın. Kris Marshall'ın canlandırdığı Tom Parker ise ailesinin mutlu bir evliliği olan reisi. Tom'un kasabayı öne çıkaracak bir vizyonu da var.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER