Oscar ödül töreni bu sene sunucusuz düzenlenecek

Oscar ödül töreni bu sene sunucusuz düzenlenecek
Oscar ödülleri yaklaşık 30 yılın ardından bir ilke sahne olacak. Variety'nin haberine göre tören yaşanan tüm dramanın ardından sunucusuz düzenlenecek.

Bu yıl 91'si düzenlenecek törenin sunucusu olarak komedyen ve aktör Kevin Hart'ın ismi açıklanmış, ancak 48 saat sonra homofobik tweetleri tepki gören Hart sunuculuktan ayrılmıştı. Sonrasında Hart'ın dönüp dönmeyeceğine dair pek çok polemik ortaya çıkmış, hatta Ellen Degeneres'in Akademi ile Hart arasında arabuculuğa soyunması konuyu daha da içinden çıkılmaz hale getirmişti.

Variety'nin haberine göre Hart'ın geri dönmesi söz konusu değil ve son anda büyük bir isim sunuculuğu üstlenmek istemezse tören sunucu olmaksızın düzenlenecek. Akademi Ödülleri olarak da bilinen Oscar en son 1989'da sunucusuz düzenlenmişti. Sunucunun olmamasının müzikal performanslara yansıması ve En İyi Şarkı dalındaki adayların birer performans sergilemesi bekleniyor.

Birkaç ay önce Akademi'den törenin süresini kısaltmak için bazı ödüllerin reklam aralarında dağıtılacağı açıklaması gelmişti. Sunucu olmadığı için bu konuda değişikliğe gidilebileceği de düşünülüyor. Töreni ödülleri takdim edecek isimlerin yönlendirmesi de beklenen bir başka durum. Hatta bugün çıkan bazı haberlere göre yayıncı kanal ABC'nin sahibi Disney, törene olan ilgiyi artırmak için Avengers oyuncularını bir şekilde törene dahil etme düşüncesinde. Serinin yeni filmi Endgame'in Nisan ayında vizyona girecek olması da fikrin öne çıkmasını sağlayan nedenlerden.

91. Akademi Ödülleri 24 Şubat'ı 25 Şubat'a bağlayan gece düzelenecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER