Kevin Hart Oscar töreninin sunuculuğundan ayrıldı

Kevin Hart Oscar töreninin sunuculuğundan ayrıldı
İki gün önce bu yıl 91. kez düzenlenecek Oscar töreninin sunuculuğunu üstlendiği duyurulan komedyen Kevin Hart, törenin sunuculuğundan ayrıldı.

Sunuculuğu üstleneceğinin duyurulmasının ardından sosyal medyada kullandığı eşcinsel karşıtı tweetleri ortaya çıkan ve homofobik olmakla suçlanan Hart, pek çok kişiden tepki görmeye başlamıştı. The Hollywood Reporter'ın haberine göre sosyal medyadaki tepkilerin ardından harekete geçen Akademi, Hart'tan tweetleri için özür dilemesini ya da sunuculuğu bırakmasını talep etti. Bu talebi başta reddeden Hart, yaptığı açıklamada Akademi'ye kendisine sunduğu fırsat için teşekkür ettiğini belirtti. Hart kendisini açıklamalarının daha önce de gündeme geldiği ve o kelimeleri kullandığında bu derece hassaslık olmadığı şeklinde savundu.

Ancak sonrasında Hart'tan farklı bir açıklama geldi ve komedyen, hem böylesi önemli bir gecede ilgiyi başka bir noktaya çekmek istemediği için sunuculuktan ayrıldığını belirtti hem de LGBTQ topluluğundan özür dilediğini ekledi. Ayrılığın ardından bir süredir kimin sunacağı merakla beklenen ve pek çok kişinin sunmayı reddettiği konuşulan Oscar töreni yine sunucusuz kaldı.

91. Oscar Ödülleri 24 Şubat'ı 25 Şubat'a bağlayan gece düzenlenecek.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER