Obama çifti Netflix projeleri için The Fifth Risk'in haklarını aldı

Obama çifti Netflix projeleri için The Fifth Risk'in haklarını aldı
Mayıs ayında Netflix ile yeni dizi ve film projeleri için anlaşma imzalayan Obama çiftinin ilk projeleriyle ilgili haberler gelmeye başladı. Barack ve Michelle Obama, Michael Levis'in ay başında raflarda yerini alan yeni kitabı The Fifth Risk'in haklarını aldı.

Netflix'in yorum yapmaktan kaçındığı projenin dizi olarak ekrana gelmesi ve insanlara daha iyi anlamaları için hükümetin nasıl işlediğinin anlatılması bekleniyor. Ancak şu aşamada The Fifth Risk'in uyarlanacağı kesin değil, çünkü Obama çifti doğru proje için araştırmalara devam ediyor.

Kitapta Obama döneminden Trump dönemine geçişle birlikte Enerji, Tarım ve Ticaret bakanlıklarında yaşanan kaos ve yönetim sorunları konu alınıyor. Lewis kitabını Obama yönetiminden isimlerle de konuşarak hazırladı ve Trump yönetimine olan bakış açısıyla beğeni kazanan bir eser oldu.

Yazarın kitaplarından Moneyball ve The Big Short film olarak uyarlandı ve pek çok ödül adaylığı kazandı. The Big Short senaryo dalında Oscar kazanırken The Blind Side ise Sandra Bullock'a Oscar'da En İyi Kadın Oyuncu ödülü getirdi. Yazarın bir diğer kitabı Flash Boys da Netflix için uyarlanıyor. Ayrıca Michelle Obama'nın anı kitabı gelecek ay raflarda olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER