Napoleon ve eşinin arasındaki ilişki dizi oluyor: Josephine and Napoleon

Napoleon ve eşinin arasındaki ilişki dizi oluyor: Josephine and Napoleon
Fransız imparator Napolyon Bonapart ve ilk eşi Josephine arasındaki ilişki dizi oluyor. Sezonu sekiz bölüm sürecek olan dönem draması France Televisions isimli kanalda yayınlanacak ve dili İngilizce olacak.

Prodüksiyonu başlayan projenin ilk başrolü de belli oldu. The Artist filmiyle Oscar adaylığı kazanan Berenice Bejo bahsi geçen Josephine'i canlandıracak. Diziyi İngiliz showrunner Tony Saint (Das Boot) hazırlayacak. İngiliz Ecosse Films ve Paris merkezli Federation Entertainment yapımcılığı üstlenecek.

Josephine and Napoleon, Andrew Roberts'ın yazdığı Napoleon: A Life ve Kate Williams'ın The Dangerous Life of Josephine Bonaparte isimli kitapları üzerinden uyarlanacak. Ayrıca drama dizisini Fransız bir senaristin kaleme alması ve biri İngiliz diğeri Fransız yönetmenin görev alması bekleniyor. Çekimler gelecek yaz Fransa'da başlayacak.

35 yaşındaki aristokrat doğumlu Josephine de Beauharnais ve 25 yaşındaki general Napolyon Bonapart, Fransız Devrimi sırasında tanıştılar ve birlikte güçlü bir çift oldular. 1796 yılında evlenen çift, 1809 yılına kadar evli kaldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER