Eurosport Wimbledon yapımlarını arttırarak güçleniyor

Eurosport Wimbledon yapımlarını arttırarak güçleniyor

Eurosport bu sene Wimbledon canlı yayınını yerinden yapıyor ve eleme turu maçlarını da yayınlayarak Avrupa’daki sporseverlerin 1 numaralı destinasyonu olmaya devam ediyor.

En büyük tenis etkinliklerine ev sahipliği yaparak konumunu güçlendiren Eurosport; 33 pazar ve bölgedeki televizyondan, çevrimiçi olarak Eurosport.com’dan ve Eurosport uygulamasından da entegre olarak yaklaşık 250 saat Wimbledon yayını yapacak.  

Eurosport’un amiral gemisi tenis programı Game, Schett & Mats ilk defa Wimbledon’dan canlı yayınlanacak. Kariyerinde yedi Grand Slam kazanan Mats Wilander ve dünya sıralamasında 7. Sıraya kadar çıkmış olan Barbara Schett’in ev sahipliği yapacağı programda, önemli karşılaşmalar analiz edilecek ve önümüzdeki hafta boyunca oynanacak maçların tahminleri yapılacak.

Aynı zamanda 1994 Wimbledon şampiyonu Conchita Martinez ve Grand Slam finalistleri Greg Rusedski ve Thomas Enqvist de özel yorumları ile Eurosport ekranlarında olacak.

Bir başka ilk de, Eurosport aynı zamanda Roehampton'daki Dünya Şampiyonası’nın dört günlük eleme müsabakasını (25 Haziran Pazartesi - 28 Haziran 2018, Perşembe) canlı olarak yayınlayacak ve bunu takip eden haftada gerçekleştirilecek ana çekilişte de dünyanın dört bir yanından gelen yetenekler Wimbledon sahalarını şereflendirmek için hak kazanmaya çalışacak. 

Eurosport İçerik ve Yapımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emir Osmanbegovic, “Bulgaristan’dan Grigor Dimitrov, Romanya’dan Simona Halep’e kadar, Avrupa'nın dört bir yanındaki milyonlarca Wimbledon hayranına, yaşayan en başarılı yerel sporcuların yarıştığı en iyi etkinliği Eurosport platformlarında izleteceğimiz için çok heyecanlıyız.” dedi.

“Eurosport, söz konusu tenis olduğunda sınırları zorlaması ile ünlendi ve bu kez de Wimbledon’da eleme maçlarını da canlı yayınlayarak üç haftalık bir turnuva gözler önüne serecek. Turnuva Londra’dan Mats Wilander ve Barbara Schett’in canlı analizleri ile desteklenecek. Eurosport, 33 farklı pazar ve bölgede bulunan Wimbledon hayranları için turnuvanın heyecanını en iyi şekilde hissedebilecekleri tek adres.” dedi.

Avrupa kıtasındaki hayranları arasında tenis denince tek adres olan Eurosport, bu ayın başlarında 15 gün süren Roland Garros turnuvası boyunca 2017’ye oranla %17’lik artış ve 2016 yılına göre %35’lik artışla ortalama 1,3* milyon izleyiciye ulaşarak 13 yılın en başarılı izlenme performansını yakaladığını duyurdu. Almanya, Hollanda, İspanya ve Norveç, 12 ay öncesine kıyasla turnuvanın izlenme oranlarında çift haneli artış kaydetti.**

Önemli Günler:
28 Haziran Perşembe – Eurosport tarafından Roehampton’dan canlı yayınlanacak eleme turu final günü

2 Temmuz Pazartesi – Şampiyonanın ilk günü Wimbledon’dan canlı olarak Eurosport ekranlarında yayınlanacak

14 Temmuz Cumartesi – Tek Kadınlar Final canlı olarak Eurosport’tan yayınlanacak (belirli pazarlarda)
15 Temmuz Pazar – Tek Erkekler Final (belirli pazarlarda)

*11 önemli pazarın toplamına dayanarak – Almanya, Polonya, Romanya, İngiltere, Hollanda, İsveç, Danimarka, Norveç, İtalya, İspanya ve Fransa

** İzleyici reyting rakamları Eurosport Player veya Eurosport.com'u içermezBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER