MIPTV: Beta Film, Victor Hugo – Enemy of the State dizisnin haklarını aldı

MIPTV: Beta Film, Victor Hugo – Enemy of the State dizisnin haklarını aldı
Beta Film, yeni Fransız draması "Victor Hugo – Enemy of the State"in dünya üzerindeki haklarını satın aldığını MIPTV öncesinde duyurdu.

Dört bölüm sürecek dizinin yapımcılığını Quad Television ve Point du Jour, yönetmenliğini Jean-Marc Moutout (The Bureau) üstlendi. Çekimler Paris, Güney Fransa ve Dordogne'de devam ediyor. Beta Film, mayıs ayında prodüksiyonu bitecek ve France 2 kanalında yayınlanması planlanan diziyi şimdiden MIPTV'de görücüye çıkaracak.

Ünlü yazar Victor Hugo'yu Yannick Choirat (Rost and Bone, Mr Morgan’s Last Love), sevgilisi Juliette'yi Isabelle Carré (Romantics Anonymous) canlandırıyor. Dizinin hikayesi 1848'de, Hugo zengin ve hali hazırda gayet ünlü bir yazarken başlayacak; aile hayatını, aşk hayatını, şüphelerini ve politik görüşlerini işleyecek.

46 yaşındayken Académie française üyesi, Kraliyet destekçisi ve asillikte yükselen birisi olan Hugo, üç yıl sonra başı için ödül olan, kaçak ve Cumhuriyetçi birisi olarak ekrana gelecek. İki dönem arasında Hugo'nun geçirdiği değişim dizide büyük önem sahibi olacak.

MIPTV, 9-12 Nisan tarihleri arasında Cannes'da düzenleniyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER