Güney Kore'nin Altın Aslan ödüllü ünlü yönetmeni Kim Ki-duk tacizle suçlanıyor

Güney Kore'nin Altın Aslan ödüllü ünlü yönetmeni Kim Ki-duk tacizle suçlanıyor
Güney Kore’nin en ünlü, önemli ve kariyeri boyunca pek çok ödül kazanmış yönetmenlerinden Kim Ki-duk de taciz ve tecavüzle suçlanıyor.

Geçtiğimiz ekim ayından beri devam eden ve öncelikle Hollywood'u etkisine alan olaylar ve açıklamalar dünyanın geri kalanında da etkisini göstermeye başlamıştı. Daha önce ülkenin tanınmış oyuncularından Cho Jae-hyun hakkında taciz ve tecavüze dair haberlerin çıktığı Kore'de şimdi de sıra Kim Ki-duk'a geldi. 

Yönetmen hakkında isimlerinin gizli kalmasını isteyen üç farklı kadın iddiada bulundu. Bu kadınlardan eski bir aktris, yönetmenle çalıştığı bir film sırasında defalarca cinsel taciz ve tecavüze maruz kaldığını, hbir sonraki projesinde başrol olması karşılığı cinsel ilişkiye teklifi aldığinı iddia etti. Hatta yönetmenin pek çok kez birlikte çalıştığı Cho Jae-hyun'un da kendisini tecavüz ettiğini ekledi.

Bir başka kadın oyuncu, 2013 yapımı Moebius filminden önce ilişki teklifi aldığını, reddettiği için de kovulduğunu açıkladı. Hatta şikayetçi olmak istese de prodüksiyondakilerden gereken desteği görememiş. Diğer aktris ise bir film görüşmesi için bir araya geldiği Kim Ki-duk'ın kendisini taciz eden sözlerinin ardından bir bahaneyle izin alarak orayı terk ettiğini belirtmiş.

Kim Ki-duk ise sette ilişkilerinin olduğunu, evli bir erkek olarak yaptıklarından gurur duymadığını ama her şeyin karşılıklı rıza içerisinde gerçekleştiğini belirterek iddiaları şimdilik reddetti..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER