REYTİNG: Star Tv, 2017 yılını üç ana kategoride de birinci bitirdi!

REYTİNG: Star Tv, 2017 yılını üç ana kategoride de birinci bitirdi!
Televizyon kanallarının izlenme oranlarını ölçen TNS’in 2017 yılına ait verileri belli oldu. Star, 2017 yılında Prime Time’da 3 ana hedef kitlede (Total, AB ve 20+ABC1) en çok izlenen televizyon kanalı oldu. Büyük yarışların yaşandığı televizyon sektöründe iddialı ve yenilikçi dizilere ekran açmasıyla ünlenen ve başarılı bir yıl geçiren Star, sezonun kazanan kanalı oldu.

Prime Time'da yarışan toplamda yedi televizyon kanalı var. 1 Ocak- 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Prime Time'da tüm kategorilerde en çok izlenen kanal Star Tv oldu. Kanal, 13 kategoride 10 üzeri share alarak lider kanal oldu. 

2017 yılında Total'de ikincilik 1 Atv'nin; üçüncülük ise Fox Türkiye'nin oldu. Kanal D yılı bu kategoride 4'üncü olarak bitirirken Tv8 beşinci, Show Tv altıncı ve TRT1 ise yedinci kanal oldu. AB ve 20+ABC1'de ise ikincilik Tv8'de. AB'de Kanal D üçüncü olurken Show Tv dördüncü, Atv beşinci, TRT1 altıncı, Fox Türkiye ise yedinci kanal oldu. 

Kadın Seyirci de Star izledi...
Kadın izleyici grubunda da iddiasını sürdüren Star, Prime Time’da Ev Kadınları ve Çalışan Kadın hedef kitlelerinde de yüksek share oranları alarak birinci oldu. Ev Kadını kategorisinde ikincilik Atv'nin, üçüncülük ise Fox Türkiye'nin olurken, Çalışan Kadın kategorisinde ikinci Kanal D, üçüncü ise Fox Türkiye oldu. C1 kategorisinde ise ikincilik Atv'nin oldu. Bu kategoride üçüncülük ise Tv8'e ait.

Her yaştan seyirci Star izledi...
2017'nin izlenme ortalamalarına "yaş grupları"na göre baktığımızda ise her yaş grubundan seyircinin Prime Time'da tercihini yine Star Tv'den yana kullandığını görüyoruz. 12-19, 15-24, 20-34, 25-34, 35-44 ve 45 plus kategorilerinin lideri Star Tv oldu. Star Tv, sadece 35-44 yaş grubunda liderliği Atv ile paylaştı. Atv diğer tüm yaş gruplarında ikinci kanal oldu. 45+ kategorisinde ise Fox Türkiye 3'üncü, Kanal D ise 4'üncü oldu.
 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER