MIPCOM: Lilyhammer'ın yaratıcılarından yeni dizi: One Night

MIPCOM: Lilyhammer'ın yaratıcılarından yeni dizi: One Night
Pascal Breton’un sahibi olduğu Federation Entertainment, Dag ve Netflix'in ilk dizisi olarak bilinen Lilyhammer'ın yaratıcılarnın hazırladığı dili İngilizce romantik komedinin dünya genelindeki haklarını satın aldı.

Gerçek zamanlı One Night isimli dizide 30'lu yaşlarının başındaki iki kişinin bir oyununun parçası olarak tanışıp hayatlarının tamamen değişmesi anlatılacak. Dizi, Skam'ı da ekrana getiren Norveç kanalı NRK'dan onay aldı.

One Night'ın senaristliğini ve yaratıcılığını Øystein Karlsen ile Kristopher Schau üstlenirken, yapımcı olarak Lilyhammer'da da çalışmış Viafilm’den Anders Tangen görev alacak. Dahası Karlsen yönetmenlik de yapacak. Dizinin hikayesi Zak Shaikh ve Steve Waverly'nin fikrine dayanıyor. Bölümleri yarım saat sürecek One Night'ın prodüksiyonu Norveç'te başladı.

Federation Entertainment, 16-19 Ekim tarihleri arasında Cannes, Fransa'da düzenlenen MIPCOM'da Almanya'dan Bad Banks'i ve Belçika'dan Unit 42'yu da pazarlayacak. Şirket Netflix'in ilk Fransızca dizisi Marseille'in de arkasında yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER