Showtime, The L Word'ü geri döndürmek için çalışmalara başladı

Showtime, The L Word'ü geri döndürmek için çalışmalara başladı

Showtime kanalının altı sezon süren ve sekiz sene önce finalini yapan dizisi The L World'ün ekranlara geri dönmesi için çalışmalara başlandı.

Kanal, dizinin yürütücüsü olarak görev alacak bir senarist arayışlarına başladı. The Hollywood Reporter'ın haberine göre kanal lezbiyen dramasını yazması için lezbiyen topluluğuyla bağı olan ve onların hayatına, ilişkilerine, deneyimlerine hakim olan birisini arıyor. Dizinin yaratıcısı Ilene Chaiken ise projede yapımcı olarak yer alacak. 20th Century Fox Television ile anlaşması olan Chaiken'ın Empire dizisinin yürütücüsü olarak görev alması sebebiyle dizide daha fazla rol alması şimdilik mümkün görünmüyor.

Chaiken ile birlikte dizinin orijinal kadrosundaki Jennifer Beals (Bette), Kate Moennig (Shane) ve Leisha Hailey (Alice) de planlanan devam projesi gerçeğe dönüşürse geri dönecekler. Erin Daniels (Dana), Laurel Holloman (Tina), Mia Kirshner (Jenny), Sarah Shahi (Carmen) ve Pam Grier'in (Kit) geri dönüp dönmeyeceği ise şimdilik belli değil.

Lezbiyenlerin hayatına gerçekçi bir bakış açısı eşliğinde yaklaşmasıyla bilinen The L Word, Amerika'nın ilk lezbiyen draması olarak biliniyor. Showtime'ın diğer dizisi Queers as Folk ise eşcinsel erkekleri konu alan ilk dizi olarak ekrana gelmişti ve bu ikili eşcinselleri konu alan diğer yapımların ekrana gelmesine büyük katkı sağlamıştı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER