Meşhur Hatton Garden soygunu ITV'de dizi oluyor

Meşhur Hatton Garden soygunu ITV'de dizi oluyor
2015 yılının nisan ayında gerçekleşen Hatton Garden soygunu İngiliz kanallardan ITV tarafından dizileştiriliyor.

İngiliz hukuk tarihinin en büyük soygunu olarak nitelendirilen soygun sonucu 200 milyon sterlin çalınmıştı. Dört yaşlı ve deneyimli soyguncunun gerçekleştirdiği soygun, Londra'nın merkezinde yer alan ve yer altında bulunan Hatton Garden Safe Deposit Company'nin kiralık kasalarında gerçekleştirildi.

Sonrasında insan avına sebep olan soygun sonucunda soygunu gerçekleştiren dört ismin yanında dört kişi daha tutuklanmış ve nihayetinde yedi kişi hapse giderken bir kişi suçsuz bulunurak serbest bırakılmıştı.

Sezonu dört bölüm sürecek olan Hatton Garden'ı senaryolaştıracak olan isim ise BAFTA ödüllü senarist Jeff Pope. Dizinin başrollerinde Timothy Spall, Kenneth Cranham ve Brian F. O’Byrne bulunurken, kadrosunda David Hayman, Alex Norton, Ian Puleston-Davies, Geoff Bell ve Nasser Memarzia gibi isimler de yer alıyorlar.

Hikaye 2017 yapımı The Hatton Garden Job isimli bir filmle sinemaya da aktarıldı ve kadrosunda Matthew Goode, Stephen Moyer, Joely Richardson, Clive Russell ve Mark Harris gibi oyuncular yer aldı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER