Oscarlı oyuncu Ben Kingsley'den usta oyuncu Haluk Bilginer’e övgü!

Oscarlı oyuncu Ben Kingsley'den usta oyuncu Haluk Bilginer’e övgü!
Gerek kamera arkasında gerekse kamera önündeki uluslararası yıldızlar kadrosuyla tüm dikkatleri üzerine çeken “Osmanlı Subayı”nın setinde ilginç karşılaşma!
 
“FİLMDEKİ PERFORMANSINA BAYILMIŞTIM”
 
Filmin Oscarlı oyuncusu Ben Kingsley, usta oyuncu Haluk Bilginer’i görür görmez tanıdı. Kingsley konuyla ilgili olarak “Haluk’un (Bilginer) harika filmi ‘Kış Uykusu’nu daha önce izlemiştim. Onu ilk gördüğümde bir yerlerden tanıdığımı fark ettim ve hemen hatırladım. Filmdeki performansına bayılmıştım. Haluk Bilginer’in de bu filmde rol alması, yönetmenimizin ve film ekibimizin, kadroyu ne kadar başarılı bir şekilde oluşturduğunun bir göstergesi” dedi.
 
Haluk Bilginer ise “Onunla birlikte oynamaktan çok keyif aldım” cümlelerini kurdu.
 
Amerika’nın ardından, 19 Mayıs’ta Türkiye’de vizyona girecek olan, Y PRODUCTION ve EASTERN SUNRISE FILMS’in ortak yapımı “Osmanlı Subayı”, ilk Hollywood yapımı Türk filmi!
 
 “Osmanlı Subayı” Sinopsis:
 
‘Aşkın ve savaşın ortasında’ sloganıyla seyirciyle buluşacak olan film, abisinin anısını yaşatmak için tıp eğitimi alarak hemşire olan Lillie ( Hera Hilmar )’nin hikayesi. 
 
“OSMANLI SUBAYI” 1914 yılında, 1. Dünya Savaşı’nın başında, Doğu Anadolu’da geçiyor.  
 
Lillie ( Hera Hilmar) Jude ( Josh Hartnett ) ile tanıştıktan sonra, 60 gün süren zorlu bir yolculuk ile önce İstanbul’a ardından Doğu Anadolu’ya gider. Melih Paşa ( Selçuk Yöntem ) onu İstanbul’dan yanında Osmanlı Subayı İsmail ( Michiel Huisman ) ile birlikte Doğu’ya yollar. Yardım götürdüğü hastanenin Başhekimi Woodruff ( Ben Kingsley ) hastanenin de bulundukları coğrafyanın da Amerikalı bir kadına uygun olmadığını ve geri dönmesini söyler. Komutan Halil Bey ( Haluk Bilginer)’in de farklı bir gerekçeyle Lillie’nin kalmasına itirazı vardır. Ancak genç kadın tüm itirazlara rağmen savaşın eşiğindeki bölgede ve iki aşk arasında kalacaktır. 
 
Rusların bölgeyi işgale başlaması ve Ermeni çetelerin ayaklanmaları ile herkesin hayatı alt üst olacaktır. 
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER