Anadolu Break turnesinin keşif yolcuğu ve perde arkası 360 TV’de!

Anadolu Break turnesinin keşif yolcuğu  ve perde arkası 360 TV’de!
Dünyaca ünlü breakdans yıldızlarının Red Bull Anadolu Break turnesi kapsamında çıktıkları keşif yolculuğunu anlatan “Anadolu Break Adımların Ötesinde” ve gösterinin perde arkası görüntülerine yer veren “Anadolu Break Behind The Scenes” belgeselleri 360 TV’de izleyiciyle buluşuyor. Belgesellerin ilk yayını 9 Nisan Cumartesi günü saat 16:50’de, tekrar yayını ise 17 Nisan Pazar günü 16:50’de gerçekleşecek. 

Geleneksel dansları breakdansla buluşturan Red Bull Anadolu Break dans gösterisinin keşif yolculuğu ve perde arkası görüntüleri televizyon seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Turneye ilham veren; “Anadolu Break Adımların Ötesinde” ve dansçıların perde arkası görüntülerine yer veren; “Anadolu Break Behind The Scenes” belgeselleri 360 TV ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Belgesellerin ilk yayını 9 Nisan Cumartesi günü saat 16:50’de, tekrar yayını ise 17 Nisan Pazar günü 16:50’de gerçekleşecek. Red Bull Anadolu Break dans gösterisi, Anadolu’nun geleneksel halk oyunları ile break dansın kendine özgü figürlerini aynı sahnede buluşturan bir proje. Dans ekibi son iki senedir Anadolu’nun 5 şehrini dolaştıkları bir turneye çıkarak halkla buluşuyor. Projenin çıkış noktası ise; dünyaca ünlü break dansçılar Brezilyalı Neguin ve ABD’li Roxrite’ın, Türkiyeli Kadir “Amigo” Memiş ile birlikte, Anadolu’nun özgün danslarına yaptıkları keşif yolculuğunu anlatan Anadolu Break Adımların Ötesinde belgeseli… Belgeselde dünyanın önde gelen breakdans ekiplerinden biri olan Flying Steps’in kurucularından Kadir Memiş “Amigo” ile Neguin ve Roxrite, breakdanstan öğrendiklerini Anadolu coğrafyasında yerel halkla olan karşılıklı etkileşimleri içinde zenginleştiriyor ve seyirciye kültürel karşılaşmanın ne kadar değerli olabileceğini gösteriyor. Dansçılar belgeselde İstanbul’dan Aydın’a, Antalya’dan Kars’a uzanan ilginç bir yolculuk gerçekleştiriyor.

Gösterinin ikinci filmi ise Anadolu Break Behind The Scenes ise, 2015 yılında seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Red Bull Anadolu Break dans gösterisinin perde arkasını mercek altına alıyor. Seyirci bu belgeselde, dansçıların hazırlık sürecine, yaşadıkları heyecana ve eğlenceli anlarına tanıklık ediyor.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER