Bu hafta No 309 izleyicisi için çok keyifli geçti. Gelen set videoları, özellikle Demet Özdemir ve Furkan Palalı fanlarının istediği gibi, yan yana olmaları, izleyiciye birlikte teşekkür etmeleri, fotoğraflar, videolar, üstüne Fox'un yeni sezon tanıtımının da gelmesi hepsi şahane oldu. Bu bölümün enerjisi yüksekti. Hatta geçen haftayı unutturabilecek nitelikteydi. Geçen haftadan sonra, bu bölüm hepimize çok iyi geldi.

Tabii ki ilgi alanımız olan, minnoş çiftimiz Lale ve Onur'dan başlayacağım. Ama önce şurda anlaşalım: Lale'nin haksız olduğunu düşünenler derneği olarak baya kalabalığız. Onur'dan özür beklemesi çok bencilceydi. Sonuçta Onur kıskançlığından vurdu Doktor'a. Üstelik, Doktor'un Lale'ye olan hislerini biliyoruz. (Şimdilik meslek etiği konusuna hiç girmiyorum.) Lale, Onur'u hem kırdı, hem Doktor Onur'un yanında küçük düşürdü. Hem de adım atmadı... Artık hislerine sahip çıkma zamanı! Allah'tan Songül olaya müdahale etti de, olay fazla uzamadı. Yalnız, Lale'nin şöyle bir durumu var: Bir anda olayları yanlış anlamaya başlıyor, sinirleniyor sonra tek başına düşündüğünde "keşke böyle davranmasaydım" diyebiliyor. Onur Lale'nin özür dilediğini düşünüp dengesizsin dedi ama, genel olarak böyle bir profil çiziyor zaten Lale. Hamilelik psikolojisine verelim... Umarım bu psikolojinden çıktığında bu dengesizlikleri de ortadan kalkmış olur.

Benim annem güzel annem!

Bölümün tekrar tekrar izlenilecek sahnesi: Lale'nin eşyalarını toplarken odada Onur'la karşılaştığı sahne. Evdeki sahne tüm detaylarıyla düşünülmüş, çok keyifli bir sahneydi. (Şerife'nin izinli olması, Yıldız'la Fikret'in yürüyüşte olması vb) Romantizm için gerekli ortam hazırdı bence. Tamam sahne şahane başlayıp, kavgayla bitti ama olsundu. Buna şükürdü. Sahnenin ilk dakikaları şimdilik yetti bize. Ay Lale'nin Onur'u gördüğünde heyecanlanmasını yerim! Eli ayağı birbirine dolaştı ne diyeceğini şaşırdı... Hele Demet Özdemir'in duygu değişimleri, mimikleri her zamanki gibi çok şekerdi! Furkan Palalı'nın rahatlığı da aynı şekilde. İkisi de Lale ve Onur'un duygularını izleyiciye gayet güzel geçiriyor ve en önemlisi çok doğal oynuyorlar. İşte bunu seviyorum! Sahneyle ilgili tek eleştirim, böyle güzel yazılmış bir sahnede romantikliğin dozu biraz daha arttırılabilirdi.

Sence de o yumruğu çoktan hak etmedin mi yani? by Lale

Birbirlerinin fotoğraflarına bakarken, güzel bi'şarkı çalmasını beklemiştim. Yine Hababam Sınıfı gibi jeneriğin slow halini dinledik. 15 bölümdür anlayamadığım niye Lale Onur sahnelerinde şarkılar çalmıyor diye kafamda sorular dolaşırken, sonunda resmi olarak ilk defa, jenerik müziği ve Buray şarkıları dışında bir şarkı çaldı! Bölüm etiketimize de acayip uygundu. E o zaman dans!
Yalnız, Lale araba kullanırken sürekli birbirlerine bakıp, direksiyonu zaman zaman bırakıp birbirlerini öpmeleri çok tehlikeliydi. Hatta bi'an bu şahane an, kazayla sonuçlanacak diye acayip korktum.

Bölümün ilk başındaki göndermelere de bayıldım! "15 bölüm oldu öpüşemediler hâlâ", "Şimdi öpüşsünler sonra kavga ederler reyting işte" muhabbeti falan keyifli ve samimiydi. Sektöre gönderme yapılan işleri seviyorum. Yalnız, biz reyting için kavga istemiyoruz orda bi'anlaşalım. Bol bol aşk olsun, bizim olsun.

Kurguda iyileşmeler var. Lale ve Onur sahneleri aralara serpilmeye başladı ama hâlâ yeterli değil. Eğer evlenmiş olsalardı, aynı evde yaşayacakları için sahneleri direkt çoğalmış olacaktı. Şimdi düğün gerçekleşmediği için de bu durumdayız biraz da. Ama, ben diyorum ki: İşin suyunu çıkartalım! Önce düğün gerçekleşsin, sonra Onur'ların şirketi Lale'nin Tarih danışmanlığı yapabileceği bir proje üzerinde çalışmaya başlasın. Hem evde hem işte bir arada olsunlar. Olamaz mı? Hiç mi? Yaa, olur olur çok güzel olur!

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER