Senin gökyüzünde, benim yerim var artık!
Masalları severim ben. Çünkü; kötüler hak ettiği cezayı bulur, aşıklar kavuşur ve iyiler sonsuza dek mutlu yaşarlar. No 309 da, Lale ve Onur’un masalı… Yani, er ya da geç; o kavuşma buraya gelecek, Pelinsu, Betül, Erol gibi kötüler hak ettiğini bulacak ve Lale&Onur sonsuza dek mutlu yaşayacak. Keyifli, eğlenceli, romantik sahnelerin dozu biraz da olsa arttırılmış, güzel bir bölüm izledik bu hafta.

Hepimizin haftalardır beklediği o sahneden başlamak istiyorum önce: Onur, Pelinsu’yu terk etti! Çok şükür bugünleri de gördük. Onur, Pelinsu’yu hayatından çıkartmak için, Lale’ye olan hislerinden emin olmak istiyormuş demek ki. İlk başlarda çok kızıyordum Onur’un Pelinsu’yla ilişkisinin devam ediyor olmasına. Hâlâ da aynı fikirdeyim de, şu noktada hikayenin güzel işlendiğini düşünüyorum. Çünkü, Lale’ye olan hislerinden emin olduğu anda Onur resti çekti. Biz de; Lale’ye ne kadar değer verdiğini, artık olayın “çocuğumun annesi” mevzusundan çıktığını anlamış olduk. Yani, Onur’un gökyüzünden Lale’nin yeri var artık. (Göksel’in Yalnız Kuş şarkısından esinlenilmiştir.)

Lale, Onur’un sunduğu isim teklifini kabul ederek güzel bir jest yaptı Onur’a. Hepimizin merakla beklediği, isim konusu da netliğe kavuşmuş oldu. Doğarsa, bebeğin adı Emir Sarıhan olacak. Şu konuyu da, netliğe kavuşturalım: Bebeğin doğmayacağı ihtimali sadece benim hissiyatım. Yani, senaryoyla ilgili bir şey bildiğimden değil. (Uyarlama olduğunu da düşünmüyorum biliyorsunuz) İlk bölümden beri, “Bebeğin birleştirici gücü kullanılır ama bebek doğmaz.”diye hissediyorum.

Siyah beyaz film gibi biraz…

Onur, Lale’ye Pelinsu’yla ayrıldığını söyleyecekti ki; Lale’nin öpücükle ilgili sert tepkisiyle karşılaştı. Doğal olarak söyleyecekleri de, içinde kaldı resmen. Lale iyice üzerine gidince, “Bir daha yaklaşmam sana.” dedi… Eyvah! Bize yine hüsran, bize yine hasret var galiba. Ama bu durum çok eğlenceli bir şeye dönüşecek diye düşünüyorum. Dayanamayıp, - evlenme teklifinden sonraki sahneden yola çıkarak- Lale öpecek bence bu sefer Onur’u. Hatta diyorum ki, Pelinsu’nun Onur’u ormanda öpmesinden sonra, rövanş olarak Lale de Onur’u Pelinsu’nun gözünün önünde mi öpse? Ne dersiniz? Olamaz mı, olabilir.

Hatırlarsanız, doğum kursunda evlilik teklifi hakkında konuşurlarken, Onur Lale’ye gerçek bir evlilik teklifi yapacağının sinyalini verdi demiştim. (Nasıl şifreyi çözmüşüm ama?) Öyle de oldu. Hem de on numara beş yıldız, romantik bir evlenme teklifiyle geldi Onur. Lale’nin bu zamana kadar aşerdiği şeyleri hazırlaması da muhteşem bir detaydı. Keman sesinin hastasıyım! Olaya lahmacun, şalgam künefe de eklenince evlilik teklifini izlerken ekstra keyif aldım. Bölümün tekrar tekrar izlenilecek sahnesi de kesinlikle burası. Demet Özdemir’in anında değişen mimikleri kalp ben! Her zamanki gibi çok güzel yansıttı Lale’nin hislerini.

Yalnız, Onur’un yerinde olsam; Lale’nin sahildeki tavrından sonra sürpriz falan yapmaz, Lale’nin adım atmasını beklerdim baya bir müddet. Ama o duygularına sahip çıktı, olayı uzatmadı ve Lale’ye çok güzel jestler yaptı. Tebrik ediyoruz… 

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER